Keleş Center Airport
3 Ay Sonra Teslim
Keleş Center Airport İstanbul Avrupa / Küçükçekmece 440.000 TL - 1.400.000 TL Proje Detayı
Nef Çamlıtepe
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Çamlıtepe İstanbul Anadolu / Çekmeköy Proje Detayı
Babacan Port Royal
Hemen Teslim
Babacan Port Royal İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detayı

Murat Kurum’dan ucuz konut müjdesi geldi

Kastamonu’da temaslarda bulunan Murat Kurum’dan ucuz konut müjdesi geldi. Bakan Kurum, TOKİ’nin Kastamonu’da 800 konut inşa edeceğini açıkladı.

Kastamonu’da açıklamalarda bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’dan ucuz konut müjdesi geldi. Murat Kurum, TOKİ’nin 800 konut inşa edeceğini açıkladı.

Bakan Kurum; “Kentsel dönüşümü ikiye ayırdık. Nasrullah Camisi’nden başlayıp kaleye kadar gidecek olan alanda biz Milli Mücadele, Osmanlı ve Selçuklu dönemlerinde yapılmış tarihi eserlerimizi gün yüzüne çıkarmak ve buranın dönüşümünü yapmak adına yaklaşık 100 bin metrekarelik alanda bir kentsel yenileme projesi gerçekleştireceğiz. Yarın itibariyle bu projeye başlayacağız” şeklinde konuştu.

Bölgede bulunan vatandaşlar için TOKİ ile Örencik mevkiinde 800 konut inşa edeceklerini açıklayan Murat Kurum, yapılacak bu rezerv alanlara vatandaşların mağdur olmayacak şekilde taşınmaları ve daha modern ve deprem riski az olan binalara taşınması suretiyle bu tarihsel dönüşümü yaparak Kastamonu'nun tarihini, kültürünü, turizmini ve kalkınmasını sağlayacak projeyi çok yakın zamanda gerçekleştirmiş olacaklarını ifade etti.

KASTAMONU’YA MİLLET BAHÇESİ GELİYOR

Murat Kurum, Türkiye’nin 81 ilinde Millet Bahçesi projesinin olduğunu hatırlattı. Kastamonu'ya da Millet Bahçesi yapacaklarının müjdesini veren Bakan Kurum, bunun TOKİ tarafından Kuzeykent Mahallesi’nde yaklaşık 240 dönüm alan üzerinde gerçekleştirileceğini ifade etti. Bakan Kurum, millet bahçesi içinde yürüme yolları, bisiklet yolları, millet kıraathanesi ve Kastamonulu vatandaşlarımızın ihtiyaç duyacağı tüm sosyal alanlarının yer alacağını ve projenin 2019 yılı içerisinde başlatılacağını da sözlerine ekledi.