EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Murat Kurum’dan depremle ilgili dönüşümde kararlılık mesajı

Murat Kurum, depremle ilgili dönüşümde kararlılık mesajı verdi. Bakan Kurum, bu dönüşümü bedeli ne olursa olsun gerçekleştireceklerini ifade etti.

Bolu’da yaptığı temaslar sırasında açıklamalarda bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, özellikle kentsel dönüşüm projelerini önemsediklerini belirtti. Türkiye’nin tüm şehirlerinde kentsel dönüşümü sürdürdüklerini ve az katlı yatay mimariye uygun projeler üretmek istediklerini ifade eden Murat Kurum, şehirlerin planlarının 50-100 yıllık yapılacağını söyledi. Tüm bunların hakkaniyet çerçevesinde, vatandaşların da içinde bulunduğu planlardan oluşacağını vurgulayan Bakan Kurum; “Tüm bu planlar vatandaşın talebi doğrultusunda gerçekleştirilecek” ifadelerini kullandı.

Kentsel dönüşümün yanı sıra depremle ilgili dönüşüme de çok önem verdiklerini belirten Murat Kurum, 81 ile genelge gönderildiğini hatırlattı. Depremle ilgili dönüşümde artık kararlı olduklarının altını çizen Bakan Kurum, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 2012’de başlatılan bu seferberliğin, bu dönüşümün bedeli ne olursa olsun gerçekleştirileceğini ifade etti.