EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Murat Kurum: Vatandaşlar İmar Barışı’nda sürenin uzamasını istiyor

Vatandaşların İmar Barışı’nda sürenin uzatılması yönünde talebi olduğunu söyleyen Murat Kurum, “Kararımızı 31 Aralık’ta açıklayacağız” dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İmar Barışı’nda sürenin uzatılıp uzatılmayacağına ilişkin olarak açıklama yaptı. Milliyet Gazetesi'nden Önder Yılmaz’ın haberine göre; vatandaşların İmar Barışı’nda sürenin uzatılmasını talep ettiğini söyleyen Murat Kurum; “Gelen talep beklentinin üzerinde. 31 Aralık’ta kararımızı verip bunu açıklayacağız” diye konuştu.

9.5 MİLYON KİŞİ BAŞVURUDA BULUNDU

İmar Barışı için toplamda 9.5 milyon başvuru yapıldığını açıklayan Bakan Kurum, beklentinin 14-15 milyon olduğunu ifade etti. Kurum, 31 Aralık’a kadar zamanın olduğunu ve başvuru sayısının da artabileceğini belirtti.

Murat Kurum, İmar Barışı’nda sürenin uzatımı konusunda ciddi bir talebin olduğunu söyledi ve ekledi: “Bunun için henüz vakit erken olduğu için bir açıklama yapmak doğru değil. 31 Aralık’ta son durumu değerlendireceğiz ve ardından da açıklamamızı yapacağız” dedi.

YENİ DÜZENLEMEYE YALILAR DAHİL DEĞİL

Murat Kurum, boğaz ön görünümünde olan ancak fiilen ön görünüm olmayan ve buradaki vatandaşların elektrik, su ve doğalgaz gibi problemlerini çözecek sınırların yeniden incelenerek yeniden düzenlendiğini hatırlattı. Kurum, yalıların ise yeni düzenlemeye dahil edilmediğini söyledi.

YILDA 300 BİN KONUT DÖNÜŞTÜRÜLECEK

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, bakanlık olarak 25-30 bin konutu dönüştüreceklerini ve hedeflerinin ise yılda 300 bin konut olduğunu söyledi. Murat Kurum, sel taşkınlarıyla mücadele kapsamında Karadeniz’de dere yataklarının kenarındaki evleri boşaltacaklarını da açıkladı. Bunu kentsel dönüşümle birlikte yapacaklarını belirten Bakan Kurum, yeni yerleşim yerlerinde sele karşı daha dayanıklı altyapılar yapılmasına imkân sağlayacaklarını da sözlerine ekledi.