EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Murat Kurum İmar Barışı’nda sürenin uzatılabileceği sinyalini verdi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İmar Barışı’nda sürenin uzatılması yönünde talep olduğunu ve bu talebe kayıtsız kalamayacaklarını dile getirdi.

İmar Barışı hakkında açıklamalarda bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, başvuru süresinin uzatılması yönünde talep olduğunu dile getirdi. Murat Kurum, bu talebe kayıtsız kalamayacaklarını ifade etti.

UZATILIP UZATILMAYACAĞINI HERKES MERAK EDİYOR

İmar Barışı başvuruları 31 Ekim 2018’de sona erecek. Söz konusu uygulama için sürenin uzatılıp uzatılmayacağını herkes tarafından merak ediliyor. Hürriyet Gazetesi’nde yer alan habere göre; Murat Kurum İmar Barışı’nın tarihini yeniden değerlendireceklerini ifade etti. Sürenin uzatılması yönünde talep olduğunu belirten Kurum; “Bu talebe kayıtsız kalmayacağız gibi gözüküyor” diye konuştu.

İMAR BARIŞI 13 MİLYON KONUTU İLGİLENDİRİYOR

İmar Barışı başvuruları 31 Ekim 2018’de sona erecek. İmar Barışı, 31 Aralık 2017’den önce yapılmış yapıları kapsıyor ve ülke genelinde 13 milyon konutu ilgilendiriyor.

8 Haziran’da İmar Barışı ile ilgili Yapı Kayıt Belgesi başvuruları alınmaya başlandı. Yapı Kayıt Belgesi’nden elde edilen gelirin deprem ve afete hazırlık çalışmalarında ve kentsel dönüşümde kullanılması öngörülüyor.