Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detayı
EVORA İzmir
2 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detayı
Nef Basın Ekspres
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Basın Ekspres İstanbul Avrupa / Bağcılar Proje Detayı

Murat Kurum: İmar Barışı’nda süre uzatılmayacak

İmar Barışı’nda süre tartışması sona erdi. Sürenin uzatılmayacağını ifade eden Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum; “31 Ekim’de tekrar değerlendireceğiz” dedi.

İmar Barışı hakkında açıklamalarda bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, bugüne kadar 6.3 milyon başvurunun yapıldığını açıkladı. Sürenin uzatılması gibi bir düşüncenin olmadığını ifade eden Murat Kurum; “31 Ekim'de tekrar değerlendireceğiz” diye konuştu.

İMAR BARIŞINA 6.3 MİLYON KİŞİ BAŞVURDU

Bugüne kadar Türkiye genelinde İmar Barışı’na yaklaşık 6.3 milyon vatandaşın başvurduğunu ifade eden Murat Kurum, elde edilen gelirin 4.1 milyar TL olduğunu belirtti.

ATIL HAZİNE ARAZİLERİ KİRALANACAK

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, atıl durumdaki hazine arazileri hakkında da açıklama yaptı. Söz konusu arazileri kiralama projelerinin olduğunu ifade eden Murat Kurum, “3 milyar 400 milyon metrekare hazine arazisini vatandaşlarımıza kiralıyoruz. Bunun dışında 34 milyon metrekare araziyi de hayvancılık ve endemik bitkilerin yetiştirilmesi amacıyla kiralama konusunda projelerimiz var. Tüm Türkiye'den bununla ilgili yoğun bir katılım var” dedi.

İMAR BARIŞI NEDİR? İMAR BARIŞI’NDA SON TARİH NE ZAMAN?

İmar mevzuatına ya da ruhsata aykırı yapılara verilen yapı kayıt belgesiyle vatandaşların devletle ihtilaflı durumunun ortadan kaldırıldığı İmar Barışı, 31 Aralık 2017 tarihinden önce ruhsatsız veya ruhsat eklerine aykırı yapılmış kırsal ve kentsel alanlardaki tüm yapıları kapsıyor. İmar Barışı başvuruları e-devlet üzerinden gerçekleştirilebiliyor. Son başvuru tarihi ise 31 Ekim 2018 olarak belirlendi.