EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Murat Kurum: İmar Barışı’nda süre uzatılmayacak

İmar Barışı’nda süre tartışması sona erdi. Sürenin uzatılmayacağını ifade eden Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum; “31 Ekim’de tekrar değerlendireceğiz” dedi.

İmar Barışı hakkında açıklamalarda bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, bugüne kadar 6.3 milyon başvurunun yapıldığını açıkladı. Sürenin uzatılması gibi bir düşüncenin olmadığını ifade eden Murat Kurum; “31 Ekim'de tekrar değerlendireceğiz” diye konuştu.

İMAR BARIŞINA 6.3 MİLYON KİŞİ BAŞVURDU

Bugüne kadar Türkiye genelinde İmar Barışı’na yaklaşık 6.3 milyon vatandaşın başvurduğunu ifade eden Murat Kurum, elde edilen gelirin 4.1 milyar TL olduğunu belirtti.

ATIL HAZİNE ARAZİLERİ KİRALANACAK

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, atıl durumdaki hazine arazileri hakkında da açıklama yaptı. Söz konusu arazileri kiralama projelerinin olduğunu ifade eden Murat Kurum, “3 milyar 400 milyon metrekare hazine arazisini vatandaşlarımıza kiralıyoruz. Bunun dışında 34 milyon metrekare araziyi de hayvancılık ve endemik bitkilerin yetiştirilmesi amacıyla kiralama konusunda projelerimiz var. Tüm Türkiye'den bununla ilgili yoğun bir katılım var” dedi.

İMAR BARIŞI NEDİR? İMAR BARIŞI’NDA SON TARİH NE ZAMAN?

İmar mevzuatına ya da ruhsata aykırı yapılara verilen yapı kayıt belgesiyle vatandaşların devletle ihtilaflı durumunun ortadan kaldırıldığı İmar Barışı, 31 Aralık 2017 tarihinden önce ruhsatsız veya ruhsat eklerine aykırı yapılmış kırsal ve kentsel alanlardaki tüm yapıları kapsıyor. İmar Barışı başvuruları e-devlet üzerinden gerçekleştirilebiliyor. Son başvuru tarihi ise 31 Ekim 2018 olarak belirlendi.