EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Murat Kurum: Emlak Bankası kısa bir zaman içerisinde açılacak

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Emlak Bankası’nın kısa zaman içinde yeniden faaliyete geçeceğini açıkladı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Emlak Bankası’nın kısa zaman içinde yeniden faaliyete geçeceğini açıkladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımıyla Konya Mevlana Meydanı’nda gerçekleştirilen toplu açılış töreninde konuşan Murat Kurum, Emlak Bankası’nın kısa zaman içerisinde yeniden halkımızın hizmetinde olacağını ifade etti.

FAİZSİZ KONUT KREDİSİ İMKANI SUNULUYOR

Sektöre dair açıklamalar yapan Bakan Kurum, şehit ve gazi ailelerine öncelikli olarak konut verildiğini ve faizsiz konut kredisi kullandırıldığını belirtti. Tarım alanlarının çiftçilere kiralama işlemlerinin de tamamlanmak üzere ifade eden Kurum; “Yaklaşık 180 bin çiftçimizin kiralama işlemlerini yürütüyoruz” dedi.

Ankara ve İstanbul sanayi alanlarında imar planlarını hazırlandığını da söyleyen Murat Kurum; “şehirlerimizin geleceğini doğrudan ilgilendiren 39 planı uygulamak için ara vermeden çalışmalarımıza devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

28 ŞEHİRDE MİLLET BAHÇESİ ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Murat Kurum, yerel yönetimlerle ve halkla görüşerek şehirleri daha yaşanabilir hale getirmek için çalışma yürüttüklerini ifade etti. Yapılması gerekenlerle ilgili çalışmaların başlatıldığını söyleyen Bakan Kurum; “100 Günlük Eylem Planı kapsamında Bakanlık olarak 39 projeyi yüzde 98 başarıyla tamamladık. İkinci 100 Günlük Eylem Planı kapsamında 28 şehirde 52 millet bahçesi dahil çalışmalarımıza başladık. Alt yapı çalışmalarına ise ülke genelinde devam ediyoruz” dedi.