Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detayı
EVORA İzmir
2 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detayı
Nef Basın Ekspres
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Basın Ekspres İstanbul Avrupa / Bağcılar Proje Detayı

Murat Kurum: Artık 4-5 katı geçmeyen imarlar yapılacak

Bundan sonra yeşil alanların öne çıktığı yatay yapılaşmayı istediklerini belirten Murat Kurum; “Artık 4-5 katı geçmeyecek imarlar yapılacak” diye konuştu.

Şehirlerin yaşam kalitesini artırmak, altyapı sorunlarını çözmek ve gelecek nesillere daha iyi şehirler bırakmak için yoğun çaba sarf ettiklerini ifade eden Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum; “Yapılacak olan planları 50-100 yıllık geleceğimizi belirleyeceğiz. 5 yıllık dönemde ise atık su arıtma hizmetinden millet bahçesine, kanalizasyondan altyapıya kadar birçok projeyi de bu manifesto çerçevesinde sürdüreceğiz. Kentsel dönüşüm bizim için çok önemli. Bundan böyle ecdadımızın, kültürümüzün öne çıktığı, yeşil alanların öne çıktığı yatay yapılaşmayı istiyoruz. Artık 4-5 katı geçmeyecek imarlar yapılacak” şeklinde konuştu.

HEDEF YATAY YAPILAŞMAYI ÖN PLANA ÇIKARMAK

Murat Kurum, artık yüksek katlı binaların yapılmasına izin vermeyeceklerini vurguladı ve yatay yapılaşmayı ön plana çıkarmak istediklerini belirtti. Bakan Kurum, 81 ilde en az bir millet bahçesi yapmak istediklerini de ifade etti.

TÜM ŞEHİRLERİN MEKANSAL PLANLARI YAPILACAK

2023 yılına kadar bakanlık olarak tüm şehirlerin mekansal planlarını yapmayı hedeflediklerini söyleye Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı olduğu dönemdeki sosyal belediyecilik anlayışıyla şehirleri yönetmeye başladıklarını da sözlerine ekledi.