Validebağ Konakları
1 Yıl Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detayı
EVORA İzmir
3 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detayı
Nef Basın Ekspres
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Basın Ekspres İstanbul Avrupa / Bağcılar Proje Detayı

Multi asansörler şehirlerin mimarisini değiştirecek

ThyssenKrupp'ın geliştirdiği hem yatayda hem dikeyde hareket edebilen yeni nesil asansörler mimaride çığır açacak. Multi asansörler 2017'de piyasaya çıkacak.

Almanya merkezli asansör şirketi ThyssenKrupp, yeni nesil asansörlerini piyasaya sunmaya hazırlanıyor. Şirketin mimaride yeni bir devrim açması beklenen asansörleri yatay ve dikeyde hareket edebiliyor. ThyssenKrupp Asansör Türkiye CEO’su Turgay Şarlı, bugüne kadar sadece dikeyde çıkabilen asansörlerle binaların yükselmesi sağlanırken, ThyssenKrupp’un, kablosuz ve yatay gidebilen Multi adlı asansörüyle binalarda mimarinin yeniden şekilleneceğini söyledi.

Multi asansörlerin 2017'de satışa çıkacağını belirten Turgay Şarlı, “Multi adlı asansör sistemimiz halatsız olduğu için dikey asansör sistemlerinde olduğu gibi kuyular açmaya gerek kalmayacak. Duvara yapıştırılan bu sistemle binalar istenildiği gibi yapılabilecek. Asansörde düşme olayını bitirecek olan yeni sistemle ilgili üniversitedeki mimarlarla konuştuğumuzda 20 yıl içinde halatla çalışan asansörlerin yerine yeni nesil asansör sisteminin kullanılmaya başlamasıyla, alıştığımız mimariden farklı yeni bina modelleri ortaya çıkacağını söylediler” diye konuştu.