EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Muhammed Ali’nin çiftliği yaklaşık 3 milyon dolara satışa çıkarıldı

Amerika’nın efsanevi boksörü Muhammed Ali’ye ait çiftlik 2 milyon 895 bin 37 dolardan satışa sunuldu.

Efsanevi ABD’li boksör Muhammed Ali’ye ait 37 dönüm arazi üzerinde yer alan çiftlik 2 milyon 895 bin 37 dolardan satışa sunuluyor. Fiyatın sonuna eklenen 37 dolar küsurat ise efsanevi boksörün spor kariyeri süresince kazandığı toplam 56 maçta yaptığı 37 nakavtı temsil ediyor.

Muhammed Ali’nin 37 dönümlük arazi üzerindeki çiftliği satışa çıkarıldı. Ünlü boksörün çiftliğine 2 milyon 895 bin 37 dolar değer biçildi. Amerika Birleşik Devletleri’nin Michigan eyaletinde yer alan çiftlik için TL bazında 13 milyon 578 bin 172 TL değer belirlendi.
Boksörün eşi Lonnie’nin yaşadığı ABD’nin Michigan eyaletinde yer alan Springs köyünde bulunan dev çiftlikte 4 yatak odası, spor salonu, ahır, garajlar, avlu ve bir ofis mevcut.

Efsanevi ismin çiftlikte Muhammed Ali'nin dinlendiği ve maçları için enerji depoladığı evde egzersiz yaptığı boks ringine ilaveten bir sauna odası ve masaj salonu da bulunuyor. İçinde SPA’sı dahil birçok kapsamlı özelliği barındıran devasa çiftlik boksörün ölmeden önce en çok zaman geçirdiği, müsabakalardan önce hazırlıklarını ve antrenmanlarını yaptığı alan olmasından dolayı da önemli bir manevi değere sahip.

Çiftliğin havuzunun tam yanında ise bir dış mekân mutfağı ve küçük bir banyo bulunuyor. Bahçede bir barbekü bölümü ve tam boyda bir basketbol sahası da bulunan büyük çiftlik yeni sahibine birçok ayrıcalığı aynı anda sunabilecek.

Amerika’nın ünlü boksörü Muhammed Ali, 74 yaşında iken 2016 yılında Parkinson hastalığı nedeniyle sevenlerine ve hayata veda etti. Hastalığa yakalanmadan 10 yıl önce satın alınan çiftlik Muhammed Ali’nin emeklilik hayatının çok önemli bir bölümüne eşlik etti. ABD’li ünlü boksör çiftliği 1975 yılında satın almıştı.