Keleş Center Airport
3 Ay Sonra Teslim
Keleş Center Airport İstanbul Avrupa / Küçükçekmece 440.000 TL - 1.400.000 TL Proje Detayı
Nef Çamlıtepe
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Çamlıtepe İstanbul Anadolu / Çekmeköy Proje Detayı
Babacan Port Royal
Hemen Teslim
Babacan Port Royal İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detayı

Millet bahçelerinin adı konut fiyatlarını artırmaya yetti

Millet Bahçeleri satılık konut fiyatlarını etkiledi. Uzmanlar, bahçeler tamamlandığında bölgedeki konutlarda yüzde 20 değer artışı bekliyor.

Millet Bahçeleri, gayrimenkul sektöründe satılık konut fiyatlarını etkiledi. 18 şehirde yapılacak olan millet bahçeleri, satılık konut ilanlarında ‘millet bahçesine yakın’, ‘millet bahçesine cepheli’ gibi tanımları kullanılmaya başladı. Hürriyet'ten Gülistan Alagöz'ün haberine göre; sektör uzmanları millet bahçeleri tamamlandıktan ve piyasa hareketlendikten sonra yüzde 20 değer artışı bekliyor.

MANZARASI KAPANMAYACAĞI İÇİN DEĞERLİ

Millet bahçelerinin bulunduğu bölge için önemli bir sosyal donatı alanı olduğunu dile getiren

TSKB Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Makbule Yönel Maya, İstanbul’ da kişi başına düşen yeşil alan miktarının azlığını dikkate alındığında kente kazandırılan bu alanların yeşil alan ihtiyacını karşılamaktaki önemine değindi. Millet bahçelerinin bulunduğu yakın çevredeki değer artışının böyle bir sosyal donatı alanına yakınlığın yarattığı pozitif etki kaynaklı olduğunu belirten Makbule Yönel Maya; “Önemli bir özellik yakın çevredeki binalar için yeşil manzara sunması. Diğer taraftan da ilerleyen dönemlerde inşaat yapılamayacağı için manzarası kapanmayacak” şeklinde konuştu.

YÜZDE 20’YE YAKIN FİYAT ARTIŞI BEKLİYORUZ

Şu an gayrimenkulde piyasanın durgun olduğunu ancak canlılığın kiralama ve satışta özellikle cephesi millet bahçelerine bakan yerlerde olduğunu söyleyen Coldwell Banker Maya’nın Koordinatörü Murat Saltan; “Genel anlamda piyasa hareketlendiğinde millet bahçesine yakın bölgelerde yüzde 20’lere yakın fiyat artışı bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

ATATÜRK HAVALİMANI’NIN ETKİSİ BÜYÜK OLACAK

Florya, Ataköy, Şirinevler bölgesinde faaliyet gösteren Remax Türkiye profesyoneli Ahmet Temel, “Baruthane’de açılan millet bahçesi sonrası satıcılar bunu pazarlamada kullandı. Ama asıl beklenti Atatürk Havaalanı arsasına yapılacak olan millet bahçesi. Bu millet bahçesinin fiyatlara daha büyük etkisi olacak” ifadelerini kullandı.

MİLLET BAHÇESİ NEREDE YAPILACAK?

28 millet bahçelerinde çalışmalar devam ediyor. 5 millet bahçesi ise hizmete açıldı. İstanbul’da Kayaşehir, Başakşehir, Hoşdere, Çırpıcı ve Baruthane millet bahçelerinin açılışı gerçekleştirildi. Ayrıca İstanbul'da Validebağ, Kayaşehir, Küçükçekmece, Pendik, Ayazma, Zeyinburnu ve Atatürk Havaalanı’na da millet bahçesi yapılacak. Millet bahçeleri yapılacak diğer iller şöyle: Ankara (2 tane), Batman, Adana, Diyarbakır, Eskişehir, Yozgat, Gaziantep, Hatay, Malatya, Giresun, Mersin, Sakarya, Samsun, Sivas, Trabzon (2 tane), Konya ve Elazığ.