EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Metro çalışmalarının tamamlanması Çankaya'yı uçurdu

Bölgesel analizleriyle yatırımcıya doğru adresi gösteren ERA Türkiye, şimdi de Ankara'yı masaya yatırdı.

Son dönemde yerli ve yabancı yatırımcı tarafından dikkat çeken Ankara, sektör temsilcilerinden de büyük ilgi görmeye başladı. İstanbul'a rakip olacak yatırımların yapılmaya başladığı başkentte en çok ilgiyi ise Çankaya çekiyor.

Ankara'nın en değerli bölgelerinden biri haline gelen Çankaya'yı mercek altına alan ERA Başarı Ofisi Broker’ı Ali Sacid Ağır, özellikle Çayyolu üzerindeki alanların gelecek vaat ettiğinin altını çizdi. Çayyolu'nun kısa zamanda büyük bir atılım yapacağını söyleyen Ağır, “Ankara’nın batısında yer alan Çayyolu Yaşamkent, İsmet İnönü Bulvarı üzerinde bulunan pek çok bakanlık sayesinde gelişimine hız katıyor. Metro ile ulaşımı sağlanan semtin pek çok yerine ring servisleri ile ulaşmak mümkün. İmar planını tamamlamaya yaklaşmış olan Çayyolu Yaşamkent’in son kalan parselleri ise inşa halinde. Geniş sitelerin yer aldığı bölgede 1+1’den 4+1’e kadar pek çok farklı proje mevcut. Konut alanı olarak gelişen Çayyolu Yaşamkent, konut yatırımcısına ve az olması sebebiyle de ticari yatırımcıya hitap ediyor” diye konuştu.

Bölgedeki metro yatırımlarının ve üniversitelerin bölgeyi günden güne canlandırdığını söyleyen Ağır; “Bölge, metro çalışmalarının tamamlanması, alternatif yollarla ulaşım sorunun minimuma indirilmesi, bankalara ve 5 üniversitenin yakınında bulunması, ülkenin ve Avrupa’nın en büyük hastanelerinden biri olan Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Sağlık Kampüsü’nün de hizmete girmesiyle beraber gelişimini arttıracak. Bölge; Ankara’nın ulaşım sorunu olmadan tamamına ulaşım alternatifleri bulunan Bakanlık, üniversite ve hastanelere yakınlığı ve tamamen site konsepti ile imarı yapılmış tek semt olmasından dolayı yatırımcının yüzünü güldürecek” diye konuştu.

Ağır, bölgedeki konut fiyatlarının 3 bin ile 5 bin TL/m2, ticari birimlerin ise 5 bin ile 8 bin TL/m2 arasında değiştiğini aktardı.