EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

MESA'dan İstanbul, Ankara, Bodrum ve Polonya'ya yeni projeler geliyor

Geçtiğimiz yıl 1.25 TL'lik ciroyla yüzde 8 büyüme kaydeden MESA, 2017’de inşa edeceği 4 bin konutun 2 bin 500 adedini satarak 1.7 milyar TL’lik ciroya ulaşmayı hedefliyor

Yarım asırlık faaliyet dönemi boyunca binlerce aileyi ev sahibi yapan MESA'nın 2017 hedefleri; Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Boysanoğlu, Genel Müdür Mert Boysanoğlu ve Genel Müdür Yardımcısı Tolga Bıyıklıoğlu’nun evsahipliğinde düzenlenen basın toplantısında paylaşıldı. Toplantıya MESA'nın 2016 yılını değerlendirerek başlayan Erhan Boysanoğlu, "Faizlerin yüzde 1’in altına düşmesi, KDV indirimi, Emlak Konut öncülüğünde, GYODER desteği ile düzenlenen kampanya ve başta MESA olmak üzere şirketlerin çeşitli kampanyalarla sundukları avantajlar, gayrimenkul sektörünün 2016 yılını başarıyla tamamlamasını sağladı" dedi.

2017’de de dolardan kaynaklanan maliyet artışlarının henüz fiyatlara yansımamış olması, kredi faizlerindeki düşüş, süren KDV indirimi, dövizdeki hareketliliğin daha düşük seviye ve frekansa inmesi, Emlak Konut’un başlattığı ve GYODER’in desteklediği yeni kampanya ile şirketlerin sunduğu çeşitli kampanyalar gibi birçok avantalar bulunduğuna dikkat çeken Erhan Boysanoğlu, "Uluslararası ilişkilerimizde, siyasal alanda ve ekonomimizde olumlu gelişmeler beklediğimiz 2017’nin ise sektörümüz açısından iyimser bir yıl olacağına inanıyoruz. Yarım asra yakın tecrübeme dayanarak söylüyorum, konut almanın tam zamanı" dedi.

"Devlet desteğiyle dar gelirli vatandaşa konut üretmek istiyoruz"

"Sektörün en büyük ihtiyaçlarından biri de sağlıklı ve detaylı veri akışı. Bunu da en doğru ve ideal şekilde; kredili ya da kredisiz tüm gayrimenkul satışlarının bankalar üzerinden gerçekleştirilmesiyle elde edebiliriz" önerisini de dile getiren Erhan Boysanoğlu, "Temennim; konuta çok daha fazla ihtiyacı olan alt gelir grubu halkımıza, devletimizin desteği ile uygun arsa üretimi sağlayıp, onları da hak ettikleri uygun yaşam ortamlarını hazırlamak" açıklamasında bulundu.

İstanbul, Ankara, Bodrum ve Polonya'da 6 yeni proje inşa edilecek

2016 yılında Ankara’da, İstanbul’da ve Polonya’da yürüttükleri projelerde önemli başarılara imza attıklarını MESA Genel Müdürü Mert Boysanoğlu da, "2016 yılında, yapımı ve satışı süren toplam konut sayımız yaklaşık 4.150 oldu. 2016’da 2.660 adetlik konut satışına ve 1 milyar 250 milyon TL’lik ciroya ulaştık. Yaklaşık yüzde 8’lik bir büyüme yakaladığımız 2016’da, toplamda 4.500 kişilik de istihdam rakamına ulaştık" dedi.

Devam eden MESA projelerinin yanı sıra 2017’de başlayacakları yeni projelere de değinen Mert Boysanoğlu, "2017’de imza atacağımız netleşen projelerin; birer tanesi Bodrum, Ankara ve Polonya’da, 3 tanesi de İstanbul’da bulunuyor. 2017 yılında yaklaşık 3,5 milyar TL’lik bir yatırım ile toplam 4.000 adetlik yeni konut projelerine başlamayı hedefliyoruz. 2017 yılı içinde mevcut ve yeni projelerimizde yaklaşık 2.500 adetlik bir konut satışına ve 1.7 milyar TL’lik bir ciroya ulaşmayı hedefliyoruz. 2017’de yaratacağımız istihdam sayısı ise yaklaşık 5.000 kişiye ulaşacak" şeklinde konuştu.

İstanbul’da, Dragos Sahilyolu’nda önemli bir kentsel dönüşüm projesine bir hafta önce imza attıklarını belirten Mert Boysanoğlu, "Beykoz Çubuklu’da da yürüttüğümüz görüşmelerin son aşamasındayız. Bu projelerimizle ilgili ayrıca çalışmalar yürütüyoruz" açıklamasında bulundu.

MESA, 2016'da satış sıkıntısı çekmedi

2016 yılını MESA projeleri bazında değerlendiren MESA Genel Müdür Yardımcısı Tolga Bıyıklıoğlu ise, "Ankara’da yapım süreçleri devam eden KOZA 66 ve Tepe İnşaat ile ortak projemiz Park Mozaik’te satışlarımız, hedeflediğimiz düzeyde başarı ile devam ediyor. Kartal’daki projelerimiz Sahill 223 ve 224 ile MESA Marmara’daki satışlarımızı 2016 yılı ilk yarısında tamamladık. İstanbul’da MESA & NUROL ortaklığının yarım asra yaklaşan tecrübe ve uzmanlığı ile imza attığı Yeşilyaka ise elde ettiği satış başarısı ile, özgün özelliklerinin yanı sıra bu alanda da sektörün referans projelerinden biri oldu. Doğayla bütünleşmiş, özel bahçeli 1 ve 2 katlı müstakil villalardan oluşan projemizin ilk etabında yakaladığımız bu başarı ile zamanlamayı öne çekerek tüm villa tiplerimizi satışa çıkardık. Yurtdışında ise Polonya Varşova’da birbiri ardına yaptığımız ikini konut projemizi de tamamlamak üzereyiz” dedi.

Yeşilyaka çok sevildi, 2'nci fazı için çalışmalar başladı

Yeşilyaka'da yüzde 50'lik satış başarısını yakaladıklarını ve projenin 590 villalık 2'nci fazı için çalışmalara başladıklarını kaydeden Tolga Bıyıklıoğlu, "Bodrum’da gerçekten de çok özel bir projeye başlıyoruz. Döneminin, bölgesinin, hatta Türkiye’nin en iddialı, en seçkin projeleri arasında yer alacak. Sadece MESA’nın değil, sektörün de ‘prestij projeleri’ arasında yer alacak bu projemizle ilgili son hazırlıkları tamamlıyoruz. Bu çok özel projemize de, bu yıl içinde başlamak için sabırsızlanıyoruz. Ankara’da da Eryaman’da 95.596 m²’lik bir alan üzerinde yeni projemiz MESA Göksü Evleri’ni 2017 yılında hayata geçireceğiz” şeklinde konuştu.

İstanbul’da ise üç ayrı noktada yeni projelere başlayacaklarını belirten Tolga Bıyıklıoğlu, “2017’de başlayacağımız üç ayrı proje ile MESA kalite ve güvencesini, Maltepe, Kozyatağı ve Bağdat Caddesi’ne taşımış olacağız. Özgün mimarileri ve yüksek standartları ile MESA projeleri, bu üç noktada da yüksek standartlar için referans olacak” açıklamasında bulunarak, farklı projeler için de çalışmalar yürüttüklerini belirtti.

Tolga Bıyıklıoğlu, Polonya’da 330 konutluk son projenin bu yıl içinde tamamlanacağını da belirterek, “Varşova merkezde satın aldığımız 2 arsa üzerinde proje çalışmalarımız sürüyor. Bu projelerden birine de yine 2017 yılı içinde başlamayı hedefliyoruz” dedi.