EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

MESA 2018 yılına yeni projeleriyle damga vuracak

Kalite' ve 'güven' adıyla anılan; 2017 yılında 6 milyar TL değerinde 8 projeye imza atan MESA 2018 yılına da hızlı bir giriş yapmayı hedefliyor.

Hizmet kalitesinde koruduğu standartlar ile 50 yıla yakın süredir sektörün öncü isimlerinden biri haline gelen MESA 2017 yılında ulaştığı 3 bin kişilik istihdam rakamını 2018 yılında kısa sürede yeni açılan satış ofisleri ile 5 bine ulaştırmayı hedefliyor.

2017 yılının son çeyreğinde ard arda gerçekleştireceği proje lansmanları ile sektöre damga vurmaya hazırlanan MESA 2018 yılına da yeni projeleri ile hızlı bir giriş yapmayı planlıyor.

MESA’nın mevcut projeleri ve gelecek projeleri hakkında önemli bilgiler veren ve sektörü değerlendiren MESA Yönetim Kurulu üyesi Erhan Boysanoğlu, gayrimenkul sektörnde sürekliliğin gerekliliğine dikkat çekerek Türkiye’de 6 milyon konutun yenilenmesi gerektiğini ve ülkenin demografik yapısı gereği yılda 500-600 bin civarında konut üretilmesi gerektiğini söyledi.

MESA’nın ‘kalite’ ve ‘güven’ adıyla anıldığını hatırlatan Boysanoğlu 48 yıllık köklü tarihlerine ve hem alt yapı hem de konut aşamasında etkin olduklarına dikkat çekti.

MESA Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Mert Boysanoğlu da yaklaşık 50 yıllık köklü tarihe dikkat çekerek, MESA’nın yıl içinde 9 milyon metrekare alanda 90 binden fazla konut üreterek 6 milyar TL değer oluşturduğunu ve yeni yıl projelerinin de 800 bin metrekare alana yayıldığını ve bağımsız 4 bin 300 bölümden oluştuğunu söyledi.

MESA’daki projelerin tamamının konut olduğunu da belirten Boysanoğlu, fiyatların 3 bin ile 22 bin arasında değişerek çok geniş bir yelpazeye hitap ettiğini açıkladı.

MESA’nın İstanbul,Ankara ve Bodrum projelerinden de bahseden Boysanoğlu, lansmana çıkan tek projenin MESA Koz olduğunu ifade etti. Yeni projeler hakkında kısa bilgi veren Boysanoğlu, MESA Koz’da 280 rezidans/apart bulunduğunu; MESA Göksu’da bin 876 konutun yer aldığını ve yıl sonu lansmana çıkacağını; yoğun talep gören Yeşil Yaka projesine paralel olarak 625 bin metrekare alanda Yeşil Yaka Su projesinin planladığını; Beykoz’da 80 butik daire ve 219 konuttan oluşan iki ayrı projelerinin bulunduğunu aktardı.

Boysanoğlu ayrıca Bodrum’da, villa, rezidans, daire ve butik otelden oluşan çok özel bir projeye imza atacaklarını ve İstanbul Maltepe’de 2018 yılında lansmanlarını gerçekleştirmeyi planladıkları E-5 üzerinde inşa edilecek 273 konutlu MESA Gökada ve 17 bin metrekare alana yayılan 253 konutlu içinde kiralanabilen butik AVM’si bulunan MESA Cadde’yi de sektöre kazandıracaklarını açıkladı.