Keleş Center Airport
3 Ay Sonra Teslim
Keleş Center Airport İstanbul Avrupa / Küçükçekmece 440.000 TL - 1.400.000 TL Proje Detayı
Nef Çamlıtepe
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Çamlıtepe İstanbul Anadolu / Çekmeköy Proje Detayı
Babacan Port Royal
Hemen Teslim
Babacan Port Royal İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detayı

Merly Streep’in 3.6 milyon dolarlık yeni malikanesi göz kamaştırıyor

Oscar kraliçesi Meryl Streep’in muhteşem malikanesi adeta görenleri büyülüyor. Ünlü yıldız yeni dairesi için 3.6 milyon dolar ödedi.

Amerika’nın Kaliforniya eyaletinde yer alan ünlü sanatçı Meryl Streep’in ihtişamlı malikanesi Pasadena şehrinde yer alıyor. Bölgenin en gözde caddelerinden birinde yükselen malikanenin geçmişi 50 yıl geriye dayanıyor.

Smith ve Wayne Williams kalitesiyle dizayn edilen malikanenin en önemli özelliği ise doğal ışıkla aydınlanıyor olması. Konutun tasarımında bu konu üzerinde özellikle durulduğu belli oluyor.

Malikanenin yeniden dizayn edilmesi sürecinde 1960’lı yıllarındaki haline benzer olması üzerinde özenle çalışılmış ve evin orijinal görüntüsüne sadık kalmak amaç edinilmiş. Modern zaman insanlarının ihtiyaç duyabileceği her detay geçmişin estetik ve nostaljik öğeleriyle birleştirilmiş durumda.

Doğal taşlar, Japon peyzaj mimarisine göz kırpan detaylar, büyük bir yüzme havuzuna yer verilen malikane San Gabriel dağlarından doğan güneşe adeta selam veriyor.

Ev, mimarlar tarafından yeniden dizayn edilirken 1960’lı yıllardaki orijinal haline mümkün olduğunda sadık kalınmaya çalışıldığı biliniyor. Ancak ev modern zamanda ihtiyaç duyulabilecek her şeyi karşılayabiliyor.

Konforlu, aydınlık ve doğallık öğelerinin iç içe geçtiği Merly Streep’in yeni dairesinde son derece geniş bir salon, tonozlu ve yüksek tavanlar, doğal taşlar ve kiremit detaylar dikkat çekiyor. Tavana kadar uzanan camlarla tasarlamış malikanede 3 adet yatak odası ve 3 adet de banyo yer alıyor.