EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Mehmet Özhaseki Ankara için gerçekleştireceği projeleri açıkladı

Mehmet Özhaseki, Ankara’da gerçekleştirmeyi planladığı projeleri açıkladı. Tüm detaylar haberimizde…

Cumhur İttifakı’nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki, seçime 46 gün kala Sabah Gazetesi’nden Aykut Gören’e çok özel açıklamalarda bulundu. İşte Mehmet Özhaseki’nin açıklamaları…

Ankara’da vatandaşların bekledikleri ‘biz’ kültürünü hakim kılacaklarını ifade eden Mehmet Özhaseki; “Hangi grup hakkında karar alıyorsak onlarla konuşuruz. Alınacak kararlar hiç kimseyi rahatsız etmez. Ortak bir aklın ürünü olarak çıkar” dedi.

19 MAYIS STADI’NIN YERİNE YAPILACAK PROJE NETLEŞTİ

Özhaseki, 19 Mayıs Stadı’nın yerine yapılacak projenin netleştiğini de belirtti. Mimarlar Odası tarafından açılan davadaki yürütmenin durdurulması kararının kalkması ile birlikte temel atma işleminin bir ay sonra yapılabileceğini söyleyen Özhaseki; “Ancak yürütmeyi durdurma kaldırılamazsa yaz aylarını bulur” ifadelerini kullandı.

MİLLET BAHÇESİ PROJELERİ GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Ankara’da 3 yerde Millet Bahçesi için çalışmalara başladıklarını ifade eden Mehmet Özhaseki; “Onun dışında 10 yerde de biz hazırlık yaptık. Toplamda 12 milyon 950 bin metrekarelik bir alan. Bu az bir alan değil. Ancak park yapmak, bir yeri yeşil alan yapmak belediyeler için en kolay işlerden biri. Yeraltı hizmetlerinden daha kolay. Biz bunu başarabiliriz. Yerlerini de hazırladık. Mülkiyet taramasını da yaptık. Eğer biz bunu gerçekleştirirsek ki, 5 sene içerisinde hepsini gerçekleştiririz işte o zaman Ankara’da kişi başına düşen 19 metrekarelik yeşil alan 27 metrekareye çıkar. Ankara dünya standartlarının bile üzerine çıkmış oluyor. Burada insanların ihtiyaçlarını gidereceği mekanlar, keyif yapacağı yerler, spor alanları yapılacak. Ankaralıların hafta sonlarını geçirme adetlerini değiştireceğiz. Ankara'da herkes alışveriş merkezlerine gidiyor. Burada iki turladıktan sonra yemek yiyip dönüyor. Bu kültürü değiştirmemiz gerekiyor” şeklinde konuştu.

UYANIK KÜTÜPHANE PROJESİ

Öğrenciler için ise Uyanık Kütüphane çalışması olduğunu belirten Mehmet Özhaseki; “Dünyadaki son trend bu. Bu kütüphaneler için 10 kadar yer belirledik. 2019 yılı içerisinde bunların temelini atarak işe başlarız. Bunun yanı sıra öğrencilerin çok daha kolay yaşayabilmeleri içinde özellikle otobüs fiyatlarında indirime gitmeyi düşünüyoruz” dedi.

TARİHİ EVLER KÜLTÜR SANAT EVİ OLACAK

Saraçoğlu Mahallesi’nde bulunan tarihi evlerin kültür sanat evi olacağını ifade eden Özhaseki; “Bu evler, hem geleneksel sanatların hem de modern sanatların icra edildiği bir yer olacak. Herhâlde gençler burayı tıka basa dolduracaktır” ifadelerini kullandı.