EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Mehmet Babacan: Konutta son 15 yılın en büyük fırsat dönemi

Gelecek dönemde konut sayısında azalma olacağını söyleyen Mehmet Babacan, şu anda son 15 yılın en büyük fırsatı ile karşı karşıya olunduğunu açıkladı.

Babacan Holding CEO’su Mehmet Babacan, sektördeki maliyetlerin yüzde 60’a tırmandığını fakat buna rağmen fiyatları 1 TL bile yükseltmediklerini ifade etti. Gelecek dönemde konutun daha da değerleneceğini belirten Mehmet Babacan; “Konutta son 15 yılın en büyük fırsatı ile karşı karşıyayız” şeklinde konuştu.

Sektördeki tüm sıkıntılara ve maliyet artışına rağmen, teslimleri zamanında yaparak yatırımcılarına verdikleri sözü tuttuklarının vurgulayan Babacan Holding CEO’su Mehmet Babacan, 2018’in son çeyreğinde bin 9 adet konuttan oluşan Babacan Premium’da ilk etap teslimlerine başladıklarını, Haziran 2019’da ise ikinci etap teslimlerini gerçekleştireceklerini söyledi. Mehmet Babacan; “Gelecek dönemde konut daha da değerlenecek. Şu an konutta son 15 yılın en büyük fırsatı ile karşı karşıyayız” ifadelerini kullandı.

DİKEY YAPILAŞMA YERİNİ YATAY YAPILAŞMAYA BIRAKACAK

Önümüzdeki dönemde gayrimenkul ve inşaat sektöründe yapılan konut sayısının azalmaya başlayacağına dikkat çeken Mehmet Babacan, yeni dönemde sektördeki dikey yapılaşmanın yerini yatay yapılaşmanın alacağını hatırlattı ve ekledi: “Bundan dolayı konut daha da kıymetlenecek. Bugün satın alınan bir konut, 3 yıl sonra yatırımcıya fiyatının 3 katına varan bir kazanç sağlayacak. Ondan dolayı bugün için konutta 15 yılın en büyük fırsatı diyoruz” dedi.

FİYATLAR ARTIŞA GEÇECEK

Babacan Holding CEO’su Mehmet Babacan, yatay yapılaşmayla birlikte konut sayısının azalacağını ve fiyatların ise artacağını kaydetti. Eskiden bir arsaya bin daire yapılabilirken bu rakamın 500’e kadar düşeceğini söyleyen Mehmet Babacan; “Kat sayısı düşünce fiyatlar artacak. İmar düştüğünde inşaat maliyetlerindeki artışı da hesaba koyarsak, bugünkü konut fiyatları yeni dönemde hayal olacak. Bu durumu yatırımcılar görüyor. Konut satışlarındaki artış da bunun bir göstergesi” diye konuştu.

SEKTÖR EN BÜYÜK KAZANÇ SAĞLAYAN YATIRIM ARACI

Gayrimenkul ve inşaat sektörünün en büyük kazanç sağlayan yatırım aracı olmayı sürdürdüğünü ifade eden Mehmet Babacan, döviz ve faizin bazen yükselip bazen düşebileceğini söyledi ve ekledi: “700 bin TL’lik konut, 500 TL’ye düşer mi? Öyle bir şey olmayacağı gibi, maliyet artışıyla birlikte 700 TL’lik konut birden 1 milyon TL’ye yükselir. Her dönemde bu böyledir” şeklinde konuştu.

Mehmet Babacan, Babacan Premium projesinde 40 bin peşinat, 40 ay, yüzde 0 faizle, Babacan Port Royal’de ise 60 ay, yüzde 0 faizle ödeme fırsatı sunulduğunu, ayrıca isteyenler için 120 ay vadeli yüzde 0.98’lik faizle ödeme avantajı da bulunduğunu sözlerine ekledi.