EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Marmara Üniversitesi Nişantaşı arazisinin yeni sahibi DAP Holding

Marmara Üniversitesi Nişantaşı arazisinin yeni sahibi belli oldu. Bugün 2’nci oturumu gerçekleşen ihaleyi DAP Holding iştiraki Eltes İnşaat ve İstlife Yapı kazandı.

Emlak Konut GYO’nun bugün (21 Mart) gerçekleştirdiği 2’nci oturumunu gerçekleştirdiği Marmara Üniversitesi Nişantaşı arazisi ihalesinin kazananı belli oldu.

İhale için 6 firma yarıştı. 1 milyar 763 milyon 750 bin TL bedel sunan DAP Holding iştiraki Eltes İnşaat ve İstlife Yapı ihaleyi kazandı. Bu kapsamda Emlak Konut GYO’ya ödenecek bedel ise 705 milyon 500 bin TL olarak açıklandı.

KONUT, TİCARİ ÜNİTE VE PARKTAN OLUŞAN PROJE

DAP Yapı tarafından alan üzerinde yeni inşa edilecek projede konut, ticari ünite ve park alanı yer alacak. 25 dönümlük arsanın yaklaşık 11 dönümü ticaret ve konut alanı, 1 dönümü yalnızca ticaret alanı ve yaklaşık 7 dönümü de park alanı olarak ayrılacak.

Proje kapsamında hayata geçirilecek binaların kat sayısı 10 olarak belirendi. Ticaret alanındaki yükseklik sınırı ise 5 kat olacak. Projedeki emsale esas inşaat alanı da toplam 26 bin 887 metrekare olarak hesaplandı.

PROJE, NİŞANTAŞI’NIN ATMOSFERİ İLE UYUM İÇİNDE OLACAK

İhale sonucunu değerlendiren DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, Nişantaşı’nın şirket misyonu kapsamında önemli bir lokasyon olduğunu belirtti.

Avrupa Yakası’nın en önemli alanında proje geliştirecekleri için heyecanlı olduklarını ifade eden Yılmaz, “Nişantaşı’nın kendine has atmosferi ve çekiciliğine kendi vizyonumuzu katarak oluşturacağımız eseri gözümde canlandırabiliyorum” dedi.

Bir an önce çalışmalara başlamak istediğini belirten Yılmaz, “İstanbul’a ve Nişantaşı’na değer katacak bir yaşam alanı tasarlayacağız” ifadelerini kullandı.