EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Mark Mobius: Kanal İstanbul’un yararı maliyetinden çok daha fazla olacak

Mark Mobius, Kanal İstanbul’un maliyetinden daha çok faydası olacağını ifade etti. Mobius, istihdam konusunda büyük fayda sağlayacağını belirtti.

Uluslararası piyasalarda “yatırım gurusu” olarak bilenen Mobius Capital kurucusu Mark Mobius, Türkiye’deki yatırımlar hakkında açıklamalarda bulundu. Bloomberg HT’deki Akıllı Para programında Açıl Sezen’in sorularını cevaplandıran Mark Mobius; Kanal İstanbul projesi hakkında konuştu.

Kanal İstanbul projesinin istihdam konusunda fayda sağlayacağını ifade eden Mark Mobius; “[İstihdamın yanı sıra] inşaat şirketleri de [bu projeden] faydalanacak. Çünkü yapılacak çok iş olacak. Bunun ardından arazi ıslahı, mülkiyet projeleri, ticari yapılar ve buna benzer birçok ek projeler de olacaktır. Kanal İstanbul gibi bir proje, birçok açıdan ülke adına yardımcı olabilir” ifadelerini kullandı.

GÜVEN VARSA HER ŞEY HALLOLACAKTIR

Mark Mobius, Kanal İstanbul gibi projelerin maliyetinden daha çok faydası olduğunu belirtti. Maliyet konusunda endişeleri olmadığını söyleyen Mobius, “Eğer güven varsa ve insanlar projeye güveniyorsa, ki ben dahil bir çok insan bu projelere güveniyor, o zaman maliyetle alakalı sorun olmaz. Finansman konusu yalnızca yurt içinden değil yurt dışından da hallolacaktır" dedi.

TÜRKİYE ÇOK UCUZ

Türk varlıkları hakkında da açıklamalarda bulunan Mark Mobius, “Şu an gelişen piyasalarda görülen aşağı yönlü hareketten kaynaklı olarak iyimserim. Türkiye şu an çok çok ucuz görünüyor. Aynı zamanda Arjantin gibi para birimi dramatik bir biçimde değer kaybeden, faiz oranlarının oldukça yüksek olduğu ve hisse fiyatlarının düşük olduğu diğer ülkelerde de muazzam fırsatlar var” açıklamasında bulundu.