EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Maltepe’nin 3 mahallesinde kentsel dönüşüm kararı

Maltepe’de Başıbüyük, Gülensu ve Gülsuyu mahallelerinde kentsel dönüşüme gidiliyor. İBB Meclisi’nin aldığı karar ile ilgili tüm detaylar haberimizde…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Maltepe’deki 3 mahalle ile ilgili hazırlanan 1/1000’lik imar planını kabul etti. Buna göre Başıbüyük, Gülensu ve Gülsuyu mahallelerinde kentsel dönüşüme gidilecek.

MEVLÜT UYSAL: 40 YILLIK PROBLEMİ ÇÖZDÜK

Başıbüyük, Gülensu ve Gülsuyu mahalleleri ile ilgili kentsel dönüşüm planı İBB Meclis Toplantısı’nda ele alındı ve oy birliğiyle kabul edildi. İBB Meclis Toplantısı’na Maltepe Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Ekşioğlu, Maltepe CHP Meclis Üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Toplantıyı izleyen vatandaşlar oylama sonucunda büyük mutluluk yaşadı. Alınan kararın ardından konuşan İBB Başkanı Mevlüt Uysal, 40 yıllık bir problemi çözdüklerini ifade etti. “Maltepe ve İstanbul için hayırlı olsun” dedi.

BÖLGEDE YERİNDE DÖNÜŞÜM SAĞLANACAK

Maltepe’de E-5’ten yukarı doğru çok kötü bir görünüm arz eden gecekondulaşma ve deprem riski taşıyan binalar kentsel dönüşüme tabi tutulacak. Üç mahallede (Başıbüyük, Gülsuyu ve Gülensu) yapılacak olan yerinde dönüşümle bölge planlı hale gelecek. Her 3 mahallede de modern binaların yanı sıra okullar, parklar, sosyal donatı ve dini tesis alanları yer alacak.

Maltepe Başıbüyük mahallesinin 1/5000 ölçekli imar planları Mart 2017´de onaylanmıştı. Yine ruhsatsız binaların yer aldığı Gülensu ve Gülsuyu mahallelerinin 1/5000 ölçekli imar planları da Aralık 2016´da İBB Meclisi’nde görüşülerek kabul edilmişti.