EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Mall of Antalya 28 Nisan’da ziyaretçilere açıldı

Torunlar Grubu tarafından 100 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirilen Mall of Antalya, 28 Nisan’da ziyaretçilerini ağırlamaya başladı.

Torunlar Grubu tarafından 100 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirilen Mall of Antalya, 28 Nisan’da ziyaretçilerini ağırlamaya başladı.

Mall of Antalya ile Torunlar, İstanbul, Bursa, Antalya, Ankara, Samsun, Kütahya ve Marmaris’te bulunan AVM sayısını da 11’e yükseltti. Torunlar Grubu avm’leri yerli ve yabancı binlerce markanın satışa sunulduğu yaklaşık 1500 mağazaya ev sahipliği yapıyor. Kiralanabilir alan büyüklüğünü yaklaşık 600 bin metrekareye ofis kiralanabilir alanını da 110 bin metrekareye çıkartan Torunlar, AVM’leriyle 12 bin kişiye istihdam sağlıyor. Ortalama yüzde 95 doluluk oranı ile faaliyet gösteren Torunlar Grubu’na bağlı AVM’lerin yıllık ziyaretçi sayısı ise 52 milyon.

Torunlar GYO Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun, “Ulaştığımız büyüklük ve 1999 yılından bu yana edindiğimiz know-how ile Türkiye’de perakende sektörünün nabzını en iyi tutan yatırımcıyız. Sektörümüze değer katan yatırımlar hayata geçirmeye devam ediyoruz” dedi. Mall of Antalya ile sektör için bir ilki daha gerçekleştirdiklerini vurgulayan Torun, “İtalya, Fransa ve Amerika’da ilk örneklerini gördüğümüz yeni perakende akımının Türkiye’deki öncülüğünü yapıyoruz. Deepo Outlet’in yanı başına 100 milyon dolarlık yatırımla Mall of Antalya’yı açtık. Deepo, outlet ürünlerin satışını yaparken Mall of Antalya’da sezon ürünleri satılacak. Ortak eğlence ve sosyal alanları ile her iki AVM verimli bir sinerji oluşturacak. Bu konsepti Türkiye’de ilk kez Antalya’da hayata geçirdik. Şimdiden başarılı sonuçlar alacağımızı görüyoruz. Mall of Antalya’yı ilk dört günde 135 bin kişi ziyaret etti. Ziyaretçilerin yüzde 20’si yabancıydı. Bu yatırımla yeni bir cazibe merkezi oluşturduk” dedi.

Yapımına 2016 yılı başında başlanan 131 bin metrekarelik inşaat alanına sahip Mall of Antalya, Deepo Outlet ile birlikte 71 bin metrekare kiralanabilir alanı ve toplam 234 mağaza sayısı ile Akdeniz Bölgesi’nin en büyük alışveriş ve eğlence kompleksini oluşturuyor. Yıllık ziyaretçi hedefinin 12 milyon olduğu Mall of Antalya’da 4 bin metrekarelik yeme içme alanı, bin 600 metrekarelik Antalya’nın en büyük kapalı çocuk oyun alanı, 3 bin araçlık otopark, Anadolu Ateşi Dans Okulu, Antalya’nın en büyük sineması ve pek çok markanın Antalya’daki ilk mağazası bulunuyor.