EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Mahmut Dereli’den 1 trilyon dolarlık pazar çağrısı

Sektöre dünyaya açılma çağrısında bulunan Torkam İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Dereli, “10 milyon acil konut ihtiyacı ve 1 trilyon dolarlık bir pazar var" dedi.

Torkam İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Dereli, inşaat sektöründeki firmalara dünyaya açılma çağrısında bulundu. Dünya üzerinde 10 milyon acil konut ihtiyacı olduğuna dikkat çeken Dereli, “1 trilyon dolarlık bir pazar var” ifadelerini kullandı.

ÇİN İLE BİRLİKTE LİDER KONUMDA

İnşaat sektörü için birçok ülkede büyük fırsatlar bulunduğunu ifade eden Mahmut Dereli, Türkiye’nin inşaat sektöründe dünyada Çin ile birlikte lider konumda olduğunu ifade etti.

‘80 milyon değil 8 milyar için kolları sıvamak gerek’ sloganı ile Türk inşaat sektörünü dünyaya açılma çağrısında bulunan Dereli, “Böylelikle Türk inşaat sektörünü dünyada açık ara liderliğe taşıyabiliriz” dedi.

HEDEF 1 MİLYAR DOLARA ÇIKMAK

İlk yurtdışı projelerini Bulgaristan’da yaparak Ruslara sattıklarını ifade eden Mahmut Dereli, “Bölgede yeni bir kentsel dönüşüm projesi için çalışıyoruz. Bir ay içinde bu projemize de başlayacağız” diye konuştu. Sosyal konut üretim hamlesi için 2014 yılında Cezayir pazarına girdiklerini belirten Dereli, “Orada 6 bin konutun yapımına devam ediyoruz. 250 milyon dolarlık bir iş hacmimiz var. Hedefimiz 2023’e kadar 1 milyar dolara çıkmak” dedi.

2023 HEDEFİ 15 MİLYAR TL

Torkam olarak 2023’e kadar 15 milyar TL iş hacmi hedeflediklerini belirten Dereli, bunun 1 milyar TL’sini dış pazarda kalanını ise iç pazarda hedeflediklerini dile getirdi.

TORKAM E5 NİSAN’DA SATIŞTA

Küçükçekmece’deki yeni projeleri Torkam E5’e Nisan ayında yapımına ve satışına başlamayı planladıklarını ifade eden Mahmut Dereli,”900 milyon TL’lik bir iş büyüklüğüne sahip Torkam E5 projemize Nisan gibi başlamayı planlıyoruz. Elimizdeki konut sayısının 3 katı talep aldı. Projede metrekaresi 7 bin 500 TL’den satışlara başlayacağız” diye konuştu.

KONYA TEMAŞEHİR GAYRİMENKUL YATIRIM FONU GELİYOR

Türkiye’de bir ilke imza atarak “Gayrimenkul Yatırım Fonu” kuracaklarını belirten Dereli, “Emlak Konut GYO ile birlikte geliştirdiğimiz Temaşehir Konya projesindeki 163 adet ticari üniteyi bir fona devredeceğiz. Bu Türkiye’de bir ilk olacak” dedi.

EMLAK KATILIM BANKASI KURULSUN

Türkiye’de inşaat sektörünün son 10 yılda 100 milyar dolarlık bir pazara dönüştüğünü kentsel dönüşümle birlikte 100 milyar dolarlık bir pazarın daha olduğunu ifade eden Dereli, “Türkiye’de sosyal konut ihtiyacı arsa arzındaki sıkıntılardan dolayı hat safhada. Bunun için bazı tedbirlerin alınması gerekiyor. Bunlardan biri de bankacılık sektörü. Bazı bankalar bu sektöre yeterli hizmet veremiyor. Biz Emlak Katılım Bankası’nın kurulmasını öneriyoruz” şeklinde konuştu.