EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Lovet İnşaat, Fas'ta yaşayan yoksullar için bedava sağlık hizmeti sağlayacak

Türk inşaat şirketi Lovet İnşaat, Fas'ta sağlık hizmetlerinden faydalanamayan yoksul kişiler için bin mobil hastane inşa edecek.

2017 yılında toplam 200 milyon dolarlık projelere ulaşarak özellikle inşaat sektöründeki payını artıran Lovet A.Ş yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. 'Türkiye'ye Değer Katanlar' ödülüne de layık görülen şirket, yurtdışında imza attığı yüksek hacimli projelerle de dikkat çekiyor. Lovet'in yönetim kurulu başkanı Derya Bozovalı, Kazakistan'ın Almatı şehrinde imzaladığı altın madeni projesinden sonra şimdi de Fas'ta sağlık hizmetlerinden faydalanamayan yoksul kişilere yönelik çok önemli bir çalışma yapacak. Şirket, söz konusu proje için Fas'ın Rabat şehrinde bölgenin önemli yatırımcılarından Marita Group'la el sıkıştı.

Afrika ülkelerine 'ilaç' gibi gelecek

Marita; bölgede marina, otel, hastane, golf sahası ve konut projeleriyle öne çıkıyor. İki grup arasındaki ortaklık ise Kuzey Afrika'ya bağlı Fas'a 1.000 adet mobil hastane yapılmasını içeriyor. Tamamlandıktan sonra Fas Hükümeti'ne teslim edilecek olan mobil hastaneler, hastane bulunmayan köylere ulaştırılarak, yoksul halka bedava sağlık hizmeti verecek. Proje özellikle yoksullukla ve bundan doğan birçok hastalıkla savaşan Afrika ülkelerine 'ilaç' gibi gelecek. Tabii projenin sosyal boyutunun yanında finansal boyutuyla da dikkat çekiyor. Lovet'in patronu Derya Bozovalı, projeye Faslı ortağıyla birlikte toplam 55 milyon dolar yatırım yapacak.

Anlaşmanın imza töreninde konuşan Derya Bozovalı, söz konusu proje ve anlaşmayla ilgili şunları söyledi: "Yurt dışına yaptığımız yatırımları vizyonumuzu artırarak devam edeceğiz. İspanya'dan getireceğimiz yabancı fondan 550 milyon dolarlık yatırımla şehir hastaneleri işinde bizde yer almak istiyoruz."