EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Kuveytli yatırımcılar Trabzon, Bodrum ve Bursa’ya yatırım yapacak

CNR Emlak Fuarı'nı ziyaret ederek yatırım fırsatlarını değerlendiren Mohammad Al Duaij, Bodrum, Trabzon ve Bursa’ya yatırım yapmayı düşündüğünü dile getirdi.

Konut satışlarını artırmak ve yabancı yatırımcıyı Türkiye’ye çekmek amacıyla düzenlenen CNR Emlak -Emlak Yatırım Projeleri ve Finansmanı Fuarı, Körfez ülkelerinden gelen Arap yatırımcılar başta olmak üzere dünyanın dört bir yanından gelen yatırımcıların ilgi odağı oldu. Kuveyt merkezli ve dünya çapında yatırımları bulunan Alea Global’in kurucuları ünlü Al Duaij ailesinin son kuşak temsilcisi CEO Mohammad Al Duaij, 20 Kasım tarihine kadar devam edecek CNR Emlak Fuarı’na katılarak, Türkiye’deki yatırım fırsatlarını değerlendirdi. Al Duaij, fuara katılan firmalardan aldığı bilgiler doğrultusunda Bodrum, Trabzon ve Bursa’ya yatırım yapmayı düşündüğünü dile getirdi.

Bursa, Trabzon ve Bodrum hakkında bilgi aldı

Türkiye’deki emlak piyasasına inandığını ifade eden Al Duaij, “Türkiye’ye geçtiğimiz yıllarda tarım alanında yatırımlarımız olmuştu. Şu an için Türkiye’de herhangi bir yatırımımız yok. CNR Emlak Fuarı, 2017 yılında gayrimenkul alanında Türkiye’de yapacağımız yatırımların kapılarını araladı” dedi. Osmangazi Belediyesi tarafından hayata geçirilecek, Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşüm projesini ziyaret eden Mohammad Al Duaij, Osmangazi Belediyesi Kentsel Dönüşüm Müdürü Ali Uzsezer’den proje ve Bursa şehri hakkında bilgi aldı. Uzsezer, daha önce Bursa’da hiç bulunmayan Al Duaij’ye, Bursa ve çevresine Körfez ülkelerinin büyük talep gösterdiğini anlatarak, şu bilgileri verdi: “Bursa, Körfez ülkelerinden gelen Arap yatırımcılar için cazibe merkezi haline dönüştü. Suudi Arabistan, Katar, Kuveyt, Bahreyn başta olmak üzere pek çok ülkeden gelen Araplar, Bursa’nın yeşilliğini, kaplıcalarını ve Ulu Cami’yi seviyor.” Bursa ilinden etkilenen Al Duaij, Bursa’da müteahhitlik yapabileceğini söyledi.

Mohammad Al Duaij, Ofton’un Elysium Miramar Bodrum projesiyle de ilgilendi. Al Duaij, 2017 yılında bir başka yatırım yapılabilir yer olarak Bodrum’u düşündüğünü dile getirdi. Trabzon’un en büyük yapı şirketi AKS Grup ile görüşen Al Duaij, Trabzon’u da yatırım yapmayı planladığı iller arasında değerlendirdi.

Beyoğlu’nda hayata geçirilecek proje için Türkiye'ye gelecek

Mohammad Al Duaij’in dikkatini çeken bir başka stantta Marmara Yapı oldu. Beylikdüzü Eski Belediye Başkanı ve Marmara Yapı AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Vehbi Orakçı, Al Duaij’e, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’ın CNR Emlak Fuarı’nda kendilerini ziyaret ettiğinin bilgisini verdi. Orakçı, Demircan'ın, “Tarihi Galata ve Okmeydanı başta olmak üzere Beyoğlu bölgesini gelin birlikte inşa edelim teklifinde bulunduğunu, bölgeyi özellikle Arap yatırımcılara açacakları” yönündeki açıklamalarını Mohammad Al Duaij’ye aktardı. Bunun üzerine Al Duaij, Orakçı’ya, 2017 yılının Ocak ayında Misbahcan’la bir araya gelme teklifinde bulundu. Mohammad Al Duaij, kentsel dönüşüm fikrinin etkileyici olduğunu ve Türkiye’de Beyoğlu gibi bir bölgede kentsel dönüşüm projenin içinde yer almanın iyi bir yatırım olacağını söyledi.