EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Küçükçekmece ulaşım üssü olacak

Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, Küçükçekmece’nin gelecek dönemde ulaşım üssü olacağını ifade etti. İşte tüm detaylar…

Yeni dönem hedeflerini açıklayan Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, Küçükçekmece’nin ulaşım üssü olacağını ifade etti. Hürriyet Gazetesi’nden Eren Aka’nın haberine göre; Binali Yıldırım’ın İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) başkan adaylığını büyük bir şans olarak ifade eden Temel Karadeniz; “Binali Yıldırım yapacağı projelerle İstanbul’un trafik sorunu çözülecek. Küçükçekmece İstanbul’un yeni ulaşım üssü oluyor. Artık her metro Küçükçekmece’den geçecek. İBB’nin projeleri ilçemiz için çok önemli. Halkalı-Üçüncü havaalanı ve Halkalı-Çatalca metro hatları ilçemizi ulaşım üssü haline getirecek ve rahatlıkla Kabataş’a kadar gidebileceğiz. Beşiktaş’tan gelen metro projesi Küçükçekmece’ye uğrayacak. Marmaray’ın uzantısı da yakında Küçükçekmece’yle buluşacak. Yalnızca İstanbul içinde değil sadece birkaç saatte Türkiye’nin önemli şehirlerine ulaşılabilecek. Bu projelerin gerçekleşmesiyle birlikte Küçükçekmece’deki ulaşım sorunu önemli ölçüde iyileşmiş hale gelecek. Küçükçekmece değerine değer katacak” ifadelerini kullandı.

Planlanan metro projeleri ise şöyle:

Toplam 9.4 kilometre uzunluğundaki Bağcılar (Kirazlı) - Küçükçekmece (Halkalı) Metro Hattı tamamlandığında iki ilçe arasındaki ulaşım 14 dakika gibi kısa bir sürede yapılacak. 14 kilometre uzunluğundaki Mahmutbey - Halkalı-Bahçeşehir Metro Hattı tamamlandığında ise iki ilçe arasındaki ulaşım 21 dakikada gerçekleşecek. 13 kilometre uzunluğundaki Ataköy - İkitelli Metro Hattı’nda toplamda 12 istasyon yer alacak. Tamamlandığında Ataköy ve İkitelli arasındaki ulaşım 19.5 dakikada sağlanacak. 21 kilometre uzunluğundaki Zeytinburnu- Halkalı Gümrüğü-Marmaray hattında toplamda 9 istasyon yer alacak. Tamamlandığında ise Ataköy ve İkitelli arasındaki ulaşım 19.5 dakikada yapılabilecek.

Haberin tamamına BURAYI tıklayarak ulaşabilirsiniz!