EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Küçük salonlar için dekorasyon önerileri

Küçük salonlarınızı birkaç küçük dekorasyon hilesi ile olduğundan çok daha büyük göstermeniz mümkün! Peki, nasıl mı? İşte cevabı…

Artan nüfus ve gayrimenkul fiyatları ve çekirdek ailelerin eskisinden daha yoğun olması nedeniyle stüdyo daireler ve 1+1 kat planında tasarlanan daireler daha çok tercih edilmeye başladı.

Küçük evlerin iç dekorasyonları ise orta büyüklükteki ve geniş evlere kıyasla çok daha zor. Çünkü hem işlevsel olması gerekiyor hem kalabalıktan uzak olması gerekiyor hem de ferah görünmesi isteniyor. Zor ama bir o kadar da keyifli olan küçük evlerin dekorasyonunda en çok zaman harcanan bölüm ise salon dekorasyonu olarak kabul ediliyor. Çünkü özellikle 1+1 dairelerde küçük salonlar hem misafir odası hem yaşam alanı hem de zaman zaman yatak odası olarak kullanılabiliyor.

Küçük salonlarınızı olduğundan daha ferah göstermenizi ve yaşam alanlarınızı daha keyifli hale getirecek birkaç tüyo:

Öncelikli olarak yaşam alanınız gibi eşyalarınızı da küçültün! Taşınması kolay olan ve hafif malzemeden üretilen ahşap ya da ferforje tasarım ürünlerini kullanın.

Köşeleri iyi değerlendirin!

Küçük evlerde ve tabi özellikle salonlarda köşeler çok önemli. Duvara monte edilen eşyalar, kitaplıkların duvara sabitlenmesi ve yer payı bırakılması çok önemli! Eşyalar ne kadar yüksekte olursa zeminde size o kadar yer ayrılacak.

Yemek masanızı da duvara sabitleyin!

Yemek masaları salonlarda en çok yer kaplayan eşyalardan. Bu nedenle onların salon içerisindeki konumu çok önemli. Yerden tasarruf sağlamak için istediğiniz zaman bir minderle ütü masası şeklinde de kullanabileceğiniz bir masa tercih ederek duvara sabitleyebilirsiniz. Sağlamca duvara sabitlenen ve ayakları olmayan bir yemek masasının altına yemek yerken kullandığınız küçük ahşap tabureleri yerleştirebilirsiniz.

Koltuklarda köşe takımı tercih edin!

Evin sadece belirli bir bölümünde bulunan ve ekstra takım parçaları bulunmayan bir L köşe koltuk takımı alandan tasarruf etmenizi sağlayacaktır!

Duvarlarınızı açık renklere boyayın!

Ve en önemli kurallardan bir tanesi bu. Küçük salonunuzu daha büyük ve ferah göstermek istiyorsanız kesinlikle duvarlarınızı açık renklerde boyamalısınız. Koyu renkler alanları olduğundan dar gösterirken açık renkler alanların olduğundan daha büyük algılanmasını sağlar.