EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Küçük daireleri genişletecek öneriler

Modern yaşam ve yoğun çalışma saatleri evlerimizde geçirdiğimiz zamanı kısıtladı, daha küçük evler tercih eder olduk. Peki küçük odalar nasıl dekore edilmeli?

Uzun çalışma saatleri evlerimizi küçültmemize neden oldu. Artık geniş yaşam alanlarından çok daha küçük daireler tercih ediliyor. Özellikle çocuksuz çiftler ve yalnız yaşayanlar stüdyo ve 1+1 tipinde tasarlanmış daireleri daha çok tercih ediyor. Peki ufak yaşam alanlarımızı nasıl dekore etmeliyiz? Küçük odalarımızın nasıl olduğundan daha büyük görünmesini sağlayabiliriz?

Duvar boyasında ve eşyalarda açık renkler tercih edin

Öncelikle küçük bir odanızı dekore etmek istiyorsanız odanın olduğundan daha büyük görünmesini sağlamak için eşyalarınızı ve duvar renginizi açık renklerde tercih etmelisiniz. Özellikle beyaz ve beyaza yakın renkler dar alanların ferah bir görünüm elde etmesini sağlar. koyu renkler ise alanları daraltır ve olduğundan da küçük görünmesine neden olabilir.

Eşyalarınızı küçük ve taşınabilir parçalardan seçin

Yine açık renkte tercih edeceğiniz eşyalar katlanabilir ve taşınabilir özellikte olmalı. Böylece hem sadece ihtiyaç duyduğunuzda eşyaları kullanıp diğer zamanlarda ise evde kendinize ayırdığınız geniş alanda rahatça vakit geçirebilirsiniz.

Eşyaları duvara sabitleyin

Küçük evlerde en iyi kullanılabilecek alanlar şüphesiz ki duvarlardır. Yere inmeyen duvar rafları, duvar dolapları çok işinize yarayacak. Televizyonunuzu duvara sabitlemek de size ekstradan alan kazandıracaktır.

Köşeleri iyi değerlendirin

Küçük odaların dar köşeleri size alternatif ve keyifli yaşam alanları sunabilir. Eğer ki küçük bir odayı dekore etmek istiyorsanız köşelerde konumlandıracağınız altı kitaplıklı sandalyeler, pencere önüne yerleştirilmiş sıra sıra puflar işinize çok yarayacak. bu alanları boş bırakmayıp bu şekilde değerlendirmeyi tercih ederseniz hem daha fazla misafir ağırlayabilir hem de evinize renk katabilirsiniz.