Keleş Center Airport
3 Ay Sonra Teslim
Keleş Center Airport İstanbul Avrupa / Küçükçekmece 440.000 TL - 1.400.000 TL Proje Detayı
Nef Çamlıtepe
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Çamlıtepe İstanbul Anadolu / Çekmeköy Proje Detayı
Babacan Port Royal
Hemen Teslim
Babacan Port Royal İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detayı

Kredi ile konut satın almak için avantajlı dönem!

Konut kredisi kullanılarak konut satın almak için son zamanların en avantajlı dönemi!

Konut kredisi kullanmak konut sahibi olabilmenin en pratik yolu! Ancak yüksek faizler tüketiciyi caydırıyor. Bu nedenler faizler tarihi seviyede düşmüşken krediyle konut satın almanın tam zamanı!

Hemen hemen her çalışan vatandaşın hayali konut sahibi olabilmek. Bunun için uzun süreli birikimler, hesaplamalar ve planlar yapılıyor. Ancak sürekli yükselen gayrimenkul fiyatları, konut açığının artması ve lüks tüketime yönelik konutlarda oluşan stok fazlalığına rağmen alt ve dar gelirli vatandaşların TOKİ, KİPTAŞ gibi toplu konut üreticileri dışında fazla alternatifinin bulunmaması konut satın almayı zorlaştırıyor. Bu nedenle vatandaşlar konut satın alabilmek için bankaların yolunu tutuyor.

Konut kredisi faiz oranlarında yaşana tarihi artışlar nedeniyle vatandaşlar kredi ile konut satın alma planlarını da ertelemişti ki konut kredisi faiz oranları devlet desteği ile psikolojik seviye yüzde 1’in altına çekildi.

Yüzde 0,98 ile yüzde 0,99 bandında seyreden konut kredisi faiz oranları vatandaşların konut kredisi kullanarak konut satın alma hayallerini gerçekleştirmesi için çok güzel bir fırsat sunuyor.

Geçtiğimiz mayıs ayında devlet desteklerinden birisi olarak açıklanan konut kredisi faiz oranlarının düşürülmesi konut satın almayı düşünen vatandaşlara ümit oldu. Başbakan Binali Yıldırım geçen ay konut kredisi faiz oranlarının yüzde 1’in altına çekileceğini duyurdu. Açıklamanın hemen ardından Ziraat Bankası önderliğinde birçok banka tarafından konut kredisi faizleri 0,98 seviyesine çekildi.

10 yıllık vadede 500 bin TL’ye kadar olan konut taksitlerinde konut kredisi faiz oranları yüzde 0,98 seviyesine düşürüldü. Bu durum piyasadaki benzer örnek kalemlere göre ciddi avantajlı bir oran olarak dikkat çekiyor.

Yapılan hesaplamalara göre konut kredisi faiz oranlarının aylık yüzde 0,98’e düşürülmesi sonucu kredi kullanan vatandaşlar, geri ödemelerde yüzde 22,2 kar edecek. 100 bin liralık kredide maliyet 22 bin 200 liraya inmiş olacak.