EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

KÖY yüzde 50 oranında prim yapacak

Siyahkalem Mühendislik CFO’su İbrahim Kahraman, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün açılmasının bölgedeki arsa ve gayrimenkul fiyatlarını büyük oranda etkileyeceğini söyledi.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün açılmasıyla birlikte bölgede konut projelerinin değeri de arttı. Siyahkalem Mühendislik tarafından geliştirilen KÖY Zekeriyaköy projesi de bölgenin en değerli projelerinden biri haline geldi.

Projenin önümüzdeki günlerde ciddi prim yapacağını söyleyen Siyahkalem Mühendislik’in CFO’su İbrahim Kahraman, “KÖY, insanlara kentin içinde doğayla uyumlu bir ortamda yaşama imkanı sunduğu için büyük ilgi görüyordu. Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Kuzey Marmara Otoyolu, tünel projesi ve yapımı hala devam eden 3. Havaalanı, bölgenin uzaklık algısını da ortadan kaldırdı” dedi.

Fiyatlarda büyük bir artış gözlenecek

Altyapı projeleri nedeniyle bölgedeki gayrimenkul ve arsa fiyatlarında yüzde 50 oranında bir artış beklendiğini vurgulayan Kahraman, şöyle devam etti:

"Ülkemizde son dönemde yaşananlar projemize olan ilgiyi azaltmadı. Hatta geçen yılın aynı dönemi ile karşılaştırdığımızda satış ofisi trafiğimizin yüzde 100 oranında arttığını gözlemliyoruz. Uzun süre önce anlaşmalı bankalarımızla birlikte başlattığımız ve çeşitli aralıklarla güncellediğimiz ödeme kolaylığı kampanyalarımız da projemize olan talebi canlı tuttu.
Ağustos ayının başında yeni bir oran belirledik. KÖY’de konut sahibi olmak isteyenler enflasyonun yüzde 5 altında, yıllık yüzde 3 oranla kredi kullanabiliyor; anlaşmalı bankalar aracılığıyla müşterilere ortalama 60 ay vade için yüzde 0,24 ve 120 ay için yüzde 0,63’lük oranlarla kredi imkanı sunuyoruz."