EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Korkutan depremin ardından çatlak binalarla ilgili uyarı yapıldı

Başta Marmara ve Ege olmak üzere birçok şehirde hissedilen depremin ardından 46 artçı daha meydana geldi. Çatlak binalar ile ilgili ise uyarı yapıldı. İşte tüm detaylar…

Dün (20 Şubat 2019) akşam Ayvacık’ta 21.23 sularında yaşanan 5.0 şiddetindeki depremin ardından Çanakkale Valiliği bölgede 1.0 ile 3.6 arasında 46 adet artçı depremin meydana geldiğini duyurdu. Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin ise yaptığı açıklamada dozun azalarak gittiğini ancak bir daha depremin olması halinde ise çatlak binaların gidebileceğini ifade etti ve uyardı: “Çok dikkatli olmamız gerekiyor.”

ÇANAKKALE VALİLİĞİ: 46 ARTÇI DEPREM MEYDANA GELDİ

AFAD Deprem Dairesi Başkanlığı, merkez üssünü Ayvacık ilçesi olarak saptadığı deprem yerin 5.95 kilometre derinliğinde meydana geldi. Depremde herhangi bir yaralanma ve can kaybı yaşanmadı.

Depremle ilgili açıklama yapan Çanakkale Valiliği, depremin ardından bölgede büyüklükleri 3.6 ile 1.0 arasında 46 adet artçı deprem meydana geldiğini ifade etti. Valilik; “Deprem aktivitesi takip edilmektedir” ifadelerini kullandı.

ÖN HASAR TESPİT ÇALIŞMASI YAPILACAK

Bugün (21 Şubat 2019) itibariyle Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü teknik elemanlarından oluşan 8 ekip bölgede ön hasar tespit çalışmalarına başlayacak. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nün Psikososyal Destek Ekipleri de bölgede hazır bulunacak. İl Özel İdaresi ekipleri ve ilgili diğer kurum ve kuruluşların ekipleri de bölgede çalışma yapacak. Tüm bu çalışmalar İl Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi (AADYM) tarafından koordine ve takip edilecek.