EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Köprü haberi Çanakkale'de arsa fiyatlarını arttırdı

Türkiye'nin yeni mega projesi '1915 Çanakkale Köprüsü' için çalışmalar tüm hızıyla devam ederken bölgedeki arazi fiyatları da 10 katına çıktı.

Tamamlandığında 'dünyanın en uzun asma köprüsü' olacak 1915 Çanakkale Köprüsü'nde ihale süreci tamamlandı. Önümüzdeki günlerde ilk kazmanın vurulacağı köprü haberinin yayılmasıyla bölgedeki arsa fiyatları 10 katına çıktı. Fiyatların artmaya başlamasıyla ülkenin önemli inşaat şirketleri de harekete geçti. İzmir, İstanbul ve Bursa gibi büyük illerin yapılacak otoyol ve köprü üzerinden bölgeye erişimi kolaylaştıracak olması; bölgede yeni konut projelerinin yükseleceğinin de habercisi oldu.

İstanbullu müteahhitler bölgeyi kıskaca aldı

TSKB Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Makbule Yönel Maya, İstanbullu firmalar için bölgede bir süredir çalışmalar yaptıklarını belirtirken, kısa ve orta vadede fiyat artışları ile bölgeye yeni bir nüfus akışı olabileceğini söyledi.
Eva Gayrimenkul Değerleme Lisanslı Değerleme Uzmanı Şeyma Şehirli de ilk defa İstanbullu müteahhitlerden bölge için talepler aldıklarını ifade etti.

Sadece Çanakkale'yi etkilemedi

Köprünün inşa edileceği alanda boş arazi oranının yeterli miktarda olmaması da fiyatların hızla yükselişinde önemli rol oynuyor. Köprünün iki yakasında bağlandığı noktalar olan Gelibolu ve Lapseki'de fiyatlar artmaya devam ederken, sadece Çanakkale değil; Tekirdağ, Balıkesir ve İzmir’e kadar birçok noktada köprünün etkileri hissediliyor.