Nef Ormantepe
2 Yıl Sonra Teslim
Nef Ormantepe İstanbul Anadolu / Çekmeköy Proje Detayı
Avenue İstanbul
2 Yıl Sonra Teslim
Avenue İstanbul İstanbul Avrupa / Büyükçekmece 443.000 TL - 1.100.000 TL Proje Detayı
Self İstanbul
1 Yıl Sonra Teslim
Self İstanbul İstanbul Avrupa / Esenyurt Proje Detayı
Sinpaş Finans Şehir
2 Yıl Sonra Teslim
Sinpaş Finans Şehir İstanbul Anadolu / Ümraniye 475.000 TL - 3.000.000 TL Proje Detayı

Köprü açıldı, Garipçe-Poyrazköy hattında fiyatlar uçtu

İstanbul'un en değerli mega projelerinden Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün açılması bölgedeki arsa sahiplerine yaradı. Fiyatlar yüzde 400 oranında arttı.

İstanbul Boğazı'nın 3'üncü gerdanlığı Yavuz Sultan Selim Köprüsü geçtiğimiz günlerde hizmete açıldı. Köprü güzergahının açıklanmasıyla değerlenmeye başlayan bölgede arsa fiyatları 3-4 katına çıktı. Arsaların yanı sıra Eyüp, Çatalca, Arnavutköy, Sarıyer, Beykoz, Çekmeköy ve Sancaktepe'de bulunan konut projelerinde de fiyatlar katlandı. Garipçe-Poyrazköy hattında yer alan arsalar 2010'da metrekaresi 80 TL'den satılırken, bugün 700 TL'ye kadar fırladı.

Yeni yaşam ve iş merkezleri oluşacak

Yeni köprü ve otoyol projesinin çevresindeki yarattığı hareketi değerlendiren Eva Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı, "Üçüncü köprü dışında bu bölgede yapılan diğer mega projeler de değer artışına katkıda bulundu. 3’üncü köprü güzergahında yaşanan bu gelişmeler sayesinde yeni yaşam ve iş merkezleri oluşacak. Başakşehir-Kayabaşı bölgesi büyük projelerin kesişim noktası olarak avantaj kazanacak." dedi.

Bölgede 6 bin markalı konut üretilecek

TSKB Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Makbule Yönel Maya da köprü güzergahının açıklanması ile birlikte Halkalı-Başakşehir-Arnavutköy-Kayabaşı aksı ile Zekeriyaköy’de, Anadolu yakasında özellikle Beykoz, Çekmeköy ve Sancaktepe bölgelerinde konut piyasasında hareketlilik yaşandığını söyledi. Maya, özellikle Eyüp, Çatalca, Arnavutköy, Sarıyer, Beykoz ve Çekmeköy’de arsa ve tarla fiyatlarının değerlendiğini anlattı.

Makbule Yönel Maya, otoyol çevresindeki ilçelerde markalı konut sektörünün geliştiğini anlattı. Sancaktepe’de 2018 yılına kadar 4 bin konutun inşa edileceğini söyleyen Maya, Çekmeköy’de yaklaşık 930 yeni markalı konutun yapılacağını belirtti. Maya, "Sultanbeyli’de de yaklaşık 650 konutluk yeni stokta 2017 başına kadar hayatın başlaması planlanıyor. Sarıyer’de 300 yeni konut stokuyla Zekeriyaköy ve Uskumruköy bölgeleri dikkati çekiyor" dedi.