EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Köprü açıldı, Garipçe-Poyrazköy hattında fiyatlar uçtu

İstanbul'un en değerli mega projelerinden Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün açılması bölgedeki arsa sahiplerine yaradı. Fiyatlar yüzde 400 oranında arttı.

İstanbul Boğazı'nın 3'üncü gerdanlığı Yavuz Sultan Selim Köprüsü geçtiğimiz günlerde hizmete açıldı. Köprü güzergahının açıklanmasıyla değerlenmeye başlayan bölgede arsa fiyatları 3-4 katına çıktı. Arsaların yanı sıra Eyüp, Çatalca, Arnavutköy, Sarıyer, Beykoz, Çekmeköy ve Sancaktepe'de bulunan konut projelerinde de fiyatlar katlandı. Garipçe-Poyrazköy hattında yer alan arsalar 2010'da metrekaresi 80 TL'den satılırken, bugün 700 TL'ye kadar fırladı.

Yeni yaşam ve iş merkezleri oluşacak

Yeni köprü ve otoyol projesinin çevresindeki yarattığı hareketi değerlendiren Eva Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı, "Üçüncü köprü dışında bu bölgede yapılan diğer mega projeler de değer artışına katkıda bulundu. 3’üncü köprü güzergahında yaşanan bu gelişmeler sayesinde yeni yaşam ve iş merkezleri oluşacak. Başakşehir-Kayabaşı bölgesi büyük projelerin kesişim noktası olarak avantaj kazanacak." dedi.

Bölgede 6 bin markalı konut üretilecek

TSKB Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Makbule Yönel Maya da köprü güzergahının açıklanması ile birlikte Halkalı-Başakşehir-Arnavutköy-Kayabaşı aksı ile Zekeriyaköy’de, Anadolu yakasında özellikle Beykoz, Çekmeköy ve Sancaktepe bölgelerinde konut piyasasında hareketlilik yaşandığını söyledi. Maya, özellikle Eyüp, Çatalca, Arnavutköy, Sarıyer, Beykoz ve Çekmeköy’de arsa ve tarla fiyatlarının değerlendiğini anlattı.

Makbule Yönel Maya, otoyol çevresindeki ilçelerde markalı konut sektörünün geliştiğini anlattı. Sancaktepe’de 2018 yılına kadar 4 bin konutun inşa edileceğini söyleyen Maya, Çekmeköy’de yaklaşık 930 yeni markalı konutun yapılacağını belirtti. Maya, "Sultanbeyli’de de yaklaşık 650 konutluk yeni stokta 2017 başına kadar hayatın başlaması planlanıyor. Sarıyer’de 300 yeni konut stokuyla Zekeriyaköy ve Uskumruköy bölgeleri dikkati çekiyor" dedi.