EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Konutta yüzde 20 indirim kampanyasında son gün 15 Haziran!

KONUTDER, GYODER ve İNDER iş birliğinde sektöre kazandırılan konutta yüzde 20 indirim kampanyasında yararlanmak için son gün 15 Haziran!

Bir süredir sıkıntılı zamanlardan geçen kont sektörünü yeniden aktif hale getirebilmek için hem devlet hem de özel sektör elini taşını altına koydu. Seçim öncesinde hükümet tarafından, konut teslimlerinde KDV bedeli yüzde 18 seviyesinde yüzde 8seviyesine düşürüldü.

Hem alıcının hem de satıcının ödemesi zorunlu tutulan tapu harç bedeli ise binde 20’den binde 15’e düşürüldü. Ardından Ziraat Bankası liderliğinde birçok özel ve kamu bankası konut kredisi faiz oranlarını uzmanlar tarafından belirlenen yüzde 1 psikolojik seviyesinin altına çekerek yüzde 0,99 yüzde 0,98 gibi oranlardan kredi vermeye başladı.

Tüm bunların ardından son olarak devlet tarafından konutlarda düşürülen KDV bedelleri iş yerleri teslimlerinde de yüzde 18 seviyesinden yüzde 8 seviyesine düşürüldü.

Devlet tarafından ortaya konulan tüm teşviklerin ardından bir destek de özel sektörden geldi. Türkiye’nin lokomotif sektörü inşaatın patronları KONUTDER, İNDER ve GYODER ortak bir kampanyaya imza atarak 15 Mayıs 2018 tarihinde 41 firmanın katıldığı 150’den fazla konut projesinde peşin ve kredili alımlarda yüzde 20 indirim uygulayacaklarını açıkladı. Bu kampanyanın da duyurulmasıyla birlikte sektör yeniden hareketlendi ve özlediği canlılığa kavuşmuş oldu.

Kampanyanın ilk 6 gününde 2 binden fazla tüketici kampanya kapsamında konut sahibi oldu. Kampanyadan faydalanmak isteyen tüketicilere verilen son gün 15 Haziran! 15 Mayıs tarihinde startı verilen kampanya bir ayın sonunda yani 15 Haziran 2018 tarihinde sonra erecek.

Kampanyada peşin ve banka kredili alımlarda uzun süreli vadeler düşük faiz oranlarıyla veriliyor. Yüzde 20 indirime ek olarak sadece yüzde 5 peşinat ödeyerek birçok prestijli konut projesinden daire satın alınabiliyor.