EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Konutta yüzde 20 indirim kampanyasında 3 milyar TL hedefine ulaşıldı

GYODER, KONUTDER ve İNDER iş birliğinde yaşama geçirilen ‘konutta yüzde 20 indirim’ kampanyasının ilk 13 günün belirlenen hedef 3 milyar TL’ye ulaşıldı.

Türkiye konut sektörünün üç büyük çatı derneği KONUTDER, GYODER ve İNDER iş birliğinde 15 Mayıs 2018 tarihinde duyurulan ‘konutta yüzde 20 indirim’ kampanyası devam ediyor.

Konut stoklarının tükenmesi ve konut alımlarını erteleyen yatırımcı ve oturumcuyu harekete geçirmesi planlanan kampanyanın ilk 13 günlük sürecinde hedef koyulan 3 milyar TL’lik rakama ulaşıldı. Kısa sürede hedefine ulaşan kampanya kapsamındaki satışlar tüm hızıyla devam ediyor.

Kampanyanın geri dönüşleri hakkında önemli bilgiler paylaşan KONUTDER Başkanı Altan Elmas, ‘konutta yüzde 20 indirim’ kampanyasının beklediklerinden çok daha iyi gittiğini ve ilk kampanya duyurulduğunda kendilerine koydukları 3 milyar TL’ye eriştiklerini ve potansiyelin de en az 9 milyar TL seviyesinde olduğunu söyledi.

Kampanyanın gidişatından son derece mutlu olduğunu da ifade eden KONUTDER Balkanı Elmas, konut kampanyası ile birlikte hem oturum hem de yatırım amaçlı alımların artış gösterdiğini kredi faiz oranlarının yüksekliğinden dolayı alımlarını erteleyen yatırımcının da yeniden harekete geçtiğini belirtti.

15 Mayıs ile 15 Haziran tarihleri arasında geçerli olan ‘konutta yüzde 20 indirim’ kampanyasının 13 günlük sürecinde 3 milyar TL gelir sağlandı. Satışların tüm hızıyla sürdüğü kampanya Türk konut sektörünün üç lider ismi KONUTDER, GYODER ve İNDER iş birliğinde geliştirildi.

Kampanyaya üç derneğin üyesi yaklaşık 45 firma ve firmalara ait 150’den fazla konut projesi dahil oldu. Stoklarla sınırlanan kampanya kapsamında kısa sürede 2 binden kişi konut satın aldı ve 3 milyar TL’lik bir gelir sağlandı.