EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Konutta yüzde 20 indirim için son gün 15 Haziran!

15 Mayıs 2018 tarihinde kamuoyuna duyurulan ‘konutta yüzde 20 indirim’ kampanyası Haziran 2018 tarihinde son bulacak!

Son yıllarda girdiği sıkıntılı süreci devlet ve özel sektör iş birliğinde hayata geçirilen teşvikler sayesinde atlatmaya başlayan konut sektöründe önemli hareketlilikler meydana geliyor.

KONUTDER, GYODER ve İNDER ortaklığında hayata geçirilen konutta yüzde 20 indirim kampanyası başlayalı 10 gün oldu. Bu kısa süre içinde 2 binden fazla konut satışı gerçekleştirildi. İndirim imkânı ile konut satın almak isteyen vatandaşlar hem düşük peşinat hem de uzun vadeli düşük faizli kredi imkanlarından faydalandı.

Son 3 yılda biriken 2 milyonu aşkın konut stokunu eritmek için devlet eliyle yapılan konutta KDV indirimi, tapu harç bedeli indirimi, konut kredisi faiz oranlarının Ziraat Bankası önderliğinde yüzde 1’in altına düşürülmesi ve son olarak da iş yerlerinde KDV indiriminden sonra bir atak da özel sektörden geldi. Türkiye konut sektörünün üç lider kuruluşu KONUTDER, GYODER ve İNDER iş birliğinde yüzde 20 indirim kampanyası başlatıldı.

15 Mayıs tarihinde 3 lider kuruluşun başkanlarının katılımıyla gerçekleştirilen basın toplantısında kamuoyuna duyurulan kampanya 15 Haziran tarihinde sona erecek.

Hem peşin hem kredili alımlarda 15 Mayıs 2018 ile 15 Haziran 2018 tarihleri arasında konutta yüzde 20 indirim uygulanacak. 3 büyük kuruluşun üyesi 45 firmanın 150’den fazla projesinde başlatılan kampanya kapsamında firmalar stoklarla sınırlı olarak satış yapacak.
Satışa sunulan konut sayısı yaklaşık 100 bin olarak belirlendi. 1 aylık kampanya süresinde satışa çıkarılan 100 bin konutun yüzde 15’i bile satıldığı takdirde sektörde 9 milyar liralık satış hacmi elde edilecek.

Konutta yüzde 20 indirim kampanyası hakkında açıklama yapan İNDER Başkanı Nazmi Durbakayım konut sektöründe kampanya ile projelerin satış ofislerinde önemli bir hareketlenme başladığını ifade etti.

Kampanyanın mimarlarından bir diğer kuruluş KONUTDER Başkanı Altan Elmas da dernek üyesi firmalardan aldığı bilgiler doğrultunsa sektörde canlılık başladığını ve yapılan yüzde 20 indirim seviyesinin bu gidişatla yüzde 30 seviyesinde gerçekleşeceğini ifade etti.