EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Konutta yüzde 20 indirim 30 Haziran’a kadar devam!

Konut sektörünün üç büyük çatı kuruluşu KONUTDER, GYODER ve İNDER tarafından hayata geçirilen konutta yüzde 20 indirimin süresi uzatıldı.

15 Mayıs tarihinde Türkiye gayrimenkul sektörünün üç büyük lider kuruluşu KONUTDER, GYODER ve İNDER’in temsilcilerinin katılımıyla kamuya duyurulan konutta yüzde 20 indirim kampanyasının başlangıçta süresi 15 Haziran 2018 tarihinde doluyordu. Ancak yoğun talep nedeniyle kampanyanın süresinin 30 Haziran tarihine kadar uzatıldığı açıklandı.

Gayrimenkul sektörünün son yıllarda yaşadığı sıkıntılar nedeniyle aranan çıkış yolu olan konutta yüzde 20 indirim kampanyası sayesinde uzunca bir sürenin ardından konut sektöründe hareketlenme başladı. Son iki üç yıl içerisinde biriken 2 milyondan konut stoku kampanya sayesinde erimeye başladı. Artan gayrimenkul fiyatları ve artan konut kredisi faizleri nedeniyle konut alımlarını erteleyen vatandaşlar da kampanyayı fırsat bilerek ertelenen alımlarını gerçekleştirdi.

Konutta yüzde 20 indirim kampanyası kapsamında üç büyük kuruluşun üyesi yaklaşık 80 firmanın stoklarla sınırlı olarak belirlediği konut projelerinden peşin ve kredili alımlarda yüzde 20 indirim uygulanıyor. Ayrıca firmalar yüzde 20 indirim ayrıcalığına ek olarak yüzde 5 peşinat ve 120 aya kadar yüzde 0,98 faiz oranıyla taksitlendirme imkânı da sunuyor.

15 Mayıs tarihinde duyurulan ve 15 Haziran tarihinde sona ermesi beklenen konutta yüzde 20 indirim kampanyası görülen yoğun talep nedeniyle 30 Haziran 2018 tarihine uzatıldı. 3 büyük kuruluşun üyelerinin katıldığı firmalara ait konut projelerinde peşin ve kredili alımlarda kampanya süresince yüzde 20 indirim uygulanacak.