Keleş Center Airport
3 Ay Sonra Teslim
Keleş Center Airport İstanbul Avrupa / Küçükçekmece 440.000 TL - 1.400.000 TL Proje Detayı
Nef Çamlıtepe
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Çamlıtepe İstanbul Anadolu / Çekmeköy Proje Detayı
Babacan Port Royal
Hemen Teslim
Babacan Port Royal İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detayı

Konutta yeni kampanya: “Faizler yüzde 0,95’e, peşinatlar yüzde 5’e düşürülecek”

Konut sektörünü yeniden canlandıracak yepyeni bir kampanya geliyor. Kredi faizleri yüzde 0,95’e, peşinatlar yüzde 5’e düşürülecek.

Gayrimenkul sektörünün üç lider çatı kuruluşu KONUTDER, GYODER ve İNDER Emlak Konut GYO ve İstanbul Belediyesi İştiraki KİPTAŞ’ı da arkasına alarak yepyeni bir kampanyaya imza atmaya hazırlanıyor. Bir önceki kampanya ile konut satışlarında elde edilen ivme yeniden geri kazanılacak. Konut satışlarının yükselmesi ve piyasasının yeniden hareketlenmesi için hayata kazandırılması hedeflenen konutta ikinci kampanya Eylül ve Ekim 2018 tarihlerini kapsayacak.

Devlet ve özel sektörün ortaklığında yaşama geçirilen konutta ikinci kampanyanın kapsamı en son yapılan kampanyaya göre çok daha geniş olacak.

Sektörün üç büyük çatı kuruluşu KONUTDER, GYODER ve İNDER tarafından Emlak Konut GYO’nun (Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı) katkısıyla konutta yepyeni bir kampanyaya hazırlanıyor.

Hayata geçirilmesi gündeme gelen kampanya kapsamında Eylül ve Ekim ayları arasında konut kredisi faizleri yüzde 0,95’e indirilecek.
İnşaatçılar Derneği (İNDER), Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (KONUTDER) ile Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) konut sektörünün kaybettiği canlılığı geri kazanması yeni bir kampanya hazırlığına girdi.

Kısa süre içerisinde detaylarının netleştirilmesi hedeflenen konutta ikinci kampanya kapsamında konut kredisi faizlerinin yüzde 0,95’e kadar düşürülmesi, 120 aya kadar vadeli konut satış yapılması ve yüzde 20 olan konut peşinatlarının da en az yüzde 5 en çok yüzde 10 olacak şekilde ayarlanması planlanıyor.

Sektör gündemi hakkında istişare etmek üzere KONUTDER Başkanı Altan Elmas, İNDER Başkanı Nazmi Durbakayım ve GYODER Başkanı Feyzullah Yetgin, Emlak Konut GYO Yönetim Kurulu Başkanı Ertan Keleş ile Genel Müdürü Hakan Gedikli bir görüşme gerçekleştirdi. Bu görüşmede İstanbul Büyükşehir Belediyesi İştiraki KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım da yer aldı.

Devletin desteğiyle hayata geçirilecek kampanyanın sektör temsilcilerinin kısa aralıklarla birkaç defa bir araya gelerek görüşmesi sonuncunda netleştirilmesi ve kamuya duyurulması bekleniyor.