EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Konutta tarihi kampanyaya dahil olan projeler açıklandı

Emlak Konut GYO'nun ‘Güçlü Türkiye için birlik vakti’ adını verdiği yeni kampanyası kapsamında, 240 ay vadeyle konut sahibi olmak mümkün olacak.

Emlak Konut GYO, 15 Temmuz sonrasında ekonomide yaşanan olumsuz havayı dağıtmak için başlattığı ikinci kampanyasında, konut sahibi olmak isteyenlere 240 ay vade imkanı sunuyor. Yeni kampanyayı ‘Güçlü Türkiye için birlik vakti’ sloganıyla basın mensuplarına tanıtan Emlak Konut GYO Genel Mürüdü Murat Kurum, "Kampanya kapsamında vatandaşlar, 20 yılda yüzde 0,79 vade farkıyla, 10 yılda yüzde 0,45 vade farkıyla, 5 yılda ise vade farksız ve yüzde 5 peşinatla ev sahibi olabilecek. Tüketici istediği bankayı seçebileceği kampanyanın şartları tüm bankalarda aynı olacak" dedi.

Kampanyanın 1 Şubat-31 Mart tarihleri arasında geçerli olacağını belirten Murat Kurum; kampanyaya AlBaraka, Garanti, Halkbank, Türkiye İş Bankası, Vakıfbank, Vakıf Katılım, YapıKredi, Ziraat Bankası ve Ziraat Katılım olmak üzere 9 bankanın destek verdiği açıkladı.

Aylık ödemeler 923 TL'ye gelecek

Yurtdışındaki mortgage uygulamalarında rahatlıkla 20- 30 yıl vadeler yapılabildiğini belirten Murat Kurum, “Ülkemizde niye yapılmasın diye yola çıktık. Fedakarlıksa fedarlık yapalım dedik. Bir çalışma başlattık” dedi. Bu kapsamda bankalarla, yüklenici firmalarla yoğun bir çalışma yürüttüklerini kaydeden Kurum, “Faiz oranlarını 120 ayda 0,45’e, 240 ayda 0,79’a çekerek, 60 ayda da 0 faiz olacak şekilde bir kampanya başlatıyoruz. Bu kampanya yaklaşık 15 bin bağımsız bölümü içeriyor” açıklamasında bulundu.

Emlak Konut GYO’nun kampanyaya dahil edilen projelerinde metrekare fiyatlarının 2 bin 700 TL’den başladığını belirten Munat Kurum, "İstanbul’da en düşük konut fiyatı 2 bin – 2 bin 500 TL’den başlıyor. Bu, tüm gelir gruplarına hitap eden bir kampanya. 100 bin liralık kredi için 120 ayda 1075 TL, 240 ayda 923 TL taksit ödemesi olacak. Buradaki amaç kira öder gibi ev sahibi olabilmek" dedi.

Vatandaşların yüzde 5 peşinatla katılabileceği kampanyanın stokların yüzde 20’si ile sınırlı olacağını ifade eden Kurum, kampanyanın ticari üniteler için de geçerli olacağını söyledi. Kurum işyerlerinde, bazı şartların konutlardan farklı ele alınacağını de belirtti.

Emlak Konut GYO’nun kampanyaya dahil ettiği projeler şunlar:

Adım İstanbul, Avrupa Konutları Başakşehir, Avrupark Bahçekent, Emlak Konut Başakşehir Evleri Başkent Emlak Konutları, Batışehir, Büyükyalı İstanbul, Ebruli, Esenler Emlak Konutları, Evora Denizli, Evvel İstanbul, Gebze Emlak Konutları 3, Göl Panorama Evleri, İstmarina, Karat 34, Ofis Karat Bakırköy, Koordinat Çayyolu, Körfezkent 4, Köy Zekeriyaköy, Maslak 1453, Park Mavera 2, Metropol İstanbul , Nevşehir Emlak Konutları, Nidapark Kayaşehir, Nidapark Ataşehir, Niğde Emlak Konutları, Sofa Loca, Temaşehir Konya, Tual Bahçekent ve Tual Adalar.