EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Konutta ikinci kampanya 27 Ağustos'ta start veriyor

Gayrimenkul sektörünü yeniden canlandıracak konutta ikinci indirim kampanyası 27 Ağustos 2018 Pazartesi günü start veriyor. Sektör yeni kampanyadan umutlu!

Konut kredisi faiz oranşama klarının yüksekliği, döviz kurlarındaki oynaklık ve konut üretim maliyelterinin bu nedenlere paralel olarak sürekli artış göstermesinden dolayı sıkıntılı günleri bir türlü atlatamayan konut sektörü yeni bir kampanyaya imza atıyor.

Türkiye gayrimenkul, konut ve inşaat sektörünün üç lider çatı kuruluşu KONUTDER, GYODER ve İNDER önderliğinde yaşama kazandırılması beklenen konutta ikinci kampanyanın sstartı Kurban Bayramı'ndan hemen sonra 27 Ağustos 2018 Pazartesi günü start veriyor. Özel sektörden KOUTDER, GYODER ve İNDER'in bünyesindeki firmaların markalı konutlarının dahil edileceği kampanyaya devlet tarafından da Türkiye2nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı Emlak Konut GYO'nun ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden KİPTAŞ'ın bünyesindeki markalı konutlar dahil edilecek.

Devletin ve özel sektörün iş birliğinde yaşama kazandırılan kampanyanın kapsamı böylece ilk kampanyadan çok daha geniş olacak. Konut sektörünü yeniden canlandırması, konut satışlarına ivme kazandırması ve konut kredisi faiz oranlarının yüksekliği nedeniyle konut alımlarını erteleyn vatandaşların konut sahibi olmasını sağlayacak kampanya Ağusto ayı sonunda başlayıp Eylüll ayı sonunda sona erecek. Ancak konutta ikinci kampanyaya yoğun talep alınırsa süresi bir ay daha uzatılabilecek.

Konutta ikinci kampanya kapsamında 120 aya kadar vade ile yüzde 0,95-0,98 düşük konut kredisi ve yüzde 5 ile 10 arasında değişen düşük konut peşinatları konut alımları yapılabilecek. Geniş kapsamlı kampanya sayesinde yüzde 0,95 ile yüzde 0,98 arasında deişen konut kredisi faiz oranları ile 120 aya kadar vadeyle daire satın alınabilecek. Yüzde 20-30 bandında seyreden konut satın alma peşinatları da kampanya kapsamında yüzde 5 ile yüzde 10 arasında seyredecek.

Konut satın alma peşinatlarının yüzde 5-10 seviyesine indirileceği yeni konut kampanyasında KİPTAŞ ve Emlak Konut GYO projeleri başta olmak üzere, Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER), Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (KONUTDER) ve İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER) üye firmalarının markalı konut projelerine yer veriliyor.