EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Konutta dördüncü seferberlik kampanyası devam ediyor

Geçen yıl darbe girişiminin ardından Emlak Konut GYO öncülüğünde başlatılan konutta seferberlik kampanyası bu yıl bağımsız olarak ocak-mart aylarında sürecek.

Geçtiğimiz yıl “Güçlü Türkiye İçin Birlik Vakti" adı altında Türkiye’nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı tarafından hayata geçirilen konuttaki kampanya 2018 yılında da ocak-mart ayları arasında sürecek.

Geliştirdiği kampanyalarla konut sektörüne canlılık getiren konutta seferberlik kampanyasının ördüncüsü bu sene ocak-mart ayları boyunca sürecek. Tüketiciye birçok markalı konut projesinde şirket insiyatifleriyle sıfır faiz ve 84 ay vadelendirme imkanı tanınıyor.

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, önceki gün katıldığı toplantıda basınla bir araya gelerek yeni kampanyayı müjdelemişti. Kurum, “84 ay sıfır faizli yeni bir kampanya başlıyor. Projeye göre, müteahhitin durumuna göre bu oranlar değişecek. GYODER, KONUTDER üyeleri de bu kampanyaya dahil oldu.” diye konuştu.

Konut sahibi olacaklar için büyük fırsat

Ayrıca Kurum, "İstanbul'da konut fiyatları 2011'deki gibi dibi gördü. Bu noktadan daha da aşağı inmesi mümkün değil. İddia ediyorum fiyatlar daha fazla düşmez. Bu nedenle alıcı için fırsat var." dedi.

Tüketici faiz yükünden kurtulacak

Kampanyada yüzde 10 peşinat ve 84 aylık ödeme planı hazırlanacak ve alım yapanlardan faiz talep edilmeyecek. Ayrıca teslimi 3 yılda tamamlanacak konutlar için yüzde 5 veya 10 tutarında bir ara ödeme alınacak.

Kampanyada asıl hedef; ev almak isteyen kişileri faiz yükünden kurtarmak ve piyasayı canlı tutmak olarak gösteriliyor.

"Lükse fren yüzde 10 indirim getirir”

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Kurum ayrıca lüks konut üretiminde frene basacaklarını da belirterek, "2017'nin üçüncü çeyreğinde bir önceki yıla göre inşaat malzemeleri yüzde 25.1 zamlandı. Konut fiyatları ise artmıyor. Bu maliyet artışlarını da hesaba katarak bu kadar lükse gerek olmadığına karar verdik. Mahal listeleri tavan yaptı. Sosyal tesislerde yok yok. Bunlar aidatları de etkiliyor. Evlerin içine dahi hamam yapıyoruz. Yer döşemesi, dış kaplama, pencere her alanda fazla lüks var. Avrupa'da ne evlerde ne otelde böyle lüks yok. Biz de yüklenici firmalara talimatı verdik, artık gereksiz lükse müsaade etmeyeceğiz. Mühendisliğe, mimari ve teknik kaliteye önem vereceğiz ama muhafazakar ve mütevazi projeler yapacağız. Biz bunu başlatınca diğer özel sektör firmaları da rekabet edebilmek için ayak uyduracak." diye konuştu.