Avenue İstanbul
2 Yıl Sonra Teslim
Avenue İstanbul İstanbul Avrupa / Büyükçekmece 443.000 TL - 1.100.000 TL Proje Detayı
Self İstanbul
2 Yıl Sonra Teslim
Self İstanbul İstanbul Avrupa / Esenyurt Proje Detayı
Locamahal Veliefendi
3 Yıl Sonra Teslim
Locamahal Veliefendi İstanbul Avrupa / Zeytinburnu 645.000 TL - 1.800.000 TL Proje Detayı
Sinpaş Finans Şehir
2 Yıl Sonra Teslim
Sinpaş Finans Şehir İstanbul Anadolu / Ümraniye 475.000 TL - 3.000.000 TL Proje Detayı

KONUTDER, FETÖ'ye destek vermek suçundan kapatıldı

FETÖ'yle ilişkili olması sebebiyle kapatılan yüzlerce kurum ve kuruluşun arasında Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (KONUTDER) de bulunuyor.

15 Temmuz Cuma gecesi gerçekleştirmek istedikleri darbe girişiminin önlenmesinden sonra Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) destek vermek suçlamasıyla birçok asker, hakim, savcı ve öğretmen terör örgütüne destek suçlamasıyla yargılanmaya başladı.

FETÖ'ye destek veren yüzlerce dernek, sendika, vakıf, yurt ve okulun kapısına ise dün Resmi Gazete'de yayımlanan listelerinin ardından kilit vuruldu. Kapatılan kurumlar arasında inşaat sektörünün önde gelen 24 şirketinin üye olduğu Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği'nin de (KONUTDER) olması gözlerden kaçmadı.

Bugüne kadar siyasi hiçbir eylem içinde bulunmadıklarını söyleyen KONUTDER Başkanı Ömer Faruk Çelik kapatılma kararı ile ilgili şunları söyledi: “Dernek olarak bugüne kadar inşaat ve gayrimenkul sektörüne destek sağlamak adına çalıştık. Siyasi herhangi bir amaç taşımadığımız için bu derneğin uzun süre kapalı kalacağına ihtimal vermiyorum. Yetkililerle de iletişime geçtik. Ülke bu kadar ciddi bir süreçten geçerken dernek üyeleri hakkında kesin bir değerlendirmede bulunmam zor"

Darbe girişimini lanetlemişlerdi

KONUTDER, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere yer vermişti: “KONUTDER olarak, milletin meclisine bomba atan, kendi vatandaşına kurşun sıkan bu darbe girişimini lanetliyoruz. Birlik ve beraberlik darbeye ‘darbe’ vurmuştur. İlk başta milli iradesini ortaya koyan milletimiz, darbeye karşı duran ve kararlılık sergileyen başta Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız olmak üzere tüm siyasilerimiz, hainlere destek vermeyen ordu mensuplarımız, güvenlik güçlerimiz ve basın kuruluşlarımızla gurur duyuyoruz. Bu güçlü birlik ve irade, topyekûn tüm milletimizi içine almalı ve kutuplaşmaları, ayrımcılıkları da bertaraf etmelidir. Gerilimin azalacağı, diyalogların artacağı, herkesin inancını özgürce yaşayacağı bir Türkiye temennisiyle; gündeminden darbe kelimesinin kalktığı bir ülkenin ekonomisinin büyüyeceğine ve her alanda daha iyi günlerin bizi beklediğine inancımız tamdır.”