EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

KONUTDER 2 ayda 2 bin 300 daire sattı!

Konut sektörüne ilişkin önemli açıklamalarda bulunan KONUTDER Başkanı Altan Elmas, 2 ayda 2 bin 300 daire sattıklarını belirtti.

Sektörün sesini daha güçlü duyurmasını ve sağlıklı büyümesinin önünü açmayı hedefleyen KONUTDER, Türkiye ekonomisine yılda yaklaşık 5 milyar dolarlık katma değer sağlıyor.

Şubat ve Mart aylarında gerçekleştirilen 240 ay vade kampanyası ile KONUTDER üyesi olan 22 firma 2,1 milyar TL değerinde 2 bin 300 bağımsız bölümün satışını gerçekleştirdi

KONUTDER, yabancıya konut satışını 2 katına çıkarmayı hedefliyor

Yabancıya konut satışının arttırılması gerektiğine dikkat çeken KONUTDER Başkanı Z.Altan Elmas sözlerine şu şekilde devam etti: “Sektör açısından önemli veri üretimi çalışmaları gerçekleştiriyoruz. 1,5 - 2 milyar dolar seviyesinde olan yabancıya satış rakamları mütekabiliyet yasası ile birlikte 4,5 milyar dolara yükseldi. KONUTDER olarak önümüzdeki süreçte yabancıya satış konusuna eğilerek çalışmalar ve pazarlama faaliyetleri gerçekleştireceğiz. Maliye Bakanlığımızın verdiği yeni teknik uygulamalar ile de gelecek 5 yılda hedefimiz yılda 10 milyar dolar seviyesine çıkmak''

Gayrimenkul sertifikası projesi büyük önem taşıyor

Buna ilavete sektörün finansal derinliğini artıracak gayrimenkul fonu, gayrimenkul sertifikası ve sukuk faaliyetleri gibi birçok konu hakkında çalışmalar gerçekleştireceğiz diye Elmas, “Bu enstrümanları sektör açısından daha kullanılabilir ve etkin hale getirmeye odaklanacağız. KONUTDER olarak gayrimenkul sertifikasını destekliyoruz. Ancak yeni düzenlemeler ile gayrimenkul sertifikasının bir menkul kıymet gibi değerlendirilmesi için SPK ile birlikte çalışmalar yapmayı hedefliyoruz” dedi.