EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Konut yatırımında Türklerin tercihi Londra oldu

Türk vatandaşları son 5 yıl içerisinde İngiltere'nin başkenti Londra’dan toplam 85 bin adet konut alımı gerçekleştirdi.

İngiltere’nin başkenti Londra Türk yatırımcıların ilgisini çekmeye devam ediyor. Son 5 yıl içerisinde Londra’da 85 bin Tük vatandaşı konut satın aldı. Londra’da satılan 1+1 dairelerin fiyatları genellikle 375 bin sterlin ile 400 bin sterlin arasında değişiklik gösteriyor. Ancak Türk vatandaşları İngiltere’nin Londra kentinde konut satın almak için genellikle 2+1 konut planındaki daire seçeneklerini tercih ediyor.

Türklerin gidip geldiğinde kalmak için daha çok 2+1 kat planında tasarlanan apartman dairelerini tercih ettiklerini ifade eden Allytta Emlak Danışmanlığı Üst Yöneticisi (CEO) Neşe Jenkins, son 5 yıl içerisinde Türklerin Londra’ya olan ilgisinin çok ciddi bir şekilde artış gösterdiğini söyledi.

Türk vatandaşlarının yatırımın yanı sıra çocuklarını okutmak için de Londra’da konut satın almayı tercih ettiğini söyleyen Jenkins, pek çok Türk yatırımcının son yıllardaki geçici fiyat düşüşünü fırsat olarak kabul ettiğini ve son 2 yıl içerisinde kendilerine ulaşan Türk yatırımcıların sayısının yüzde 297 oranında artış göstermiş olduğunu kaydetti.

Kaç Türk’ün Londra’dan konut satın alındığının tam olarak bilinmediğini ifade eden Allytta Emlak Danışmanlığı Üst Yöneticisi (CEO) Neşe Jenkins, buna karşın araştırmaları sonucunda Londra’dan konut satın alan Türk vatandaşlarının son 5 yıl içinde 85 bin olduğunu tahmin ettiklerini söyledi. Resmi verilere göre de son 5 yıl içerisinde 17 bin Türk Birleşik Krallık’ın başkentine göç ederek yeni bir hayat kurmayı seçti.

Hem yatırım hem de oturum amaçlı Türklerin Londra’dan konut satın almayı tercih ettiğini ifade eden Jenkins, Türklerin konut satın almak için ortalama 1 milyon sterlin harcadığını ve en çok Chelsea bölgesini tercih ettiklerini söyledi.