EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Konut yatırımı mı dükkan yatırımı mı daha karlı?

Gayrimenkul danışmanı Evrim Kırmızıtaş Başaran, "Gayrimenkule yatırım yapmak isteyen dar gelirli aileler, konut değil dükkan satın almalı" dedi.

"İstanbul'da her bölgenin değerli olduğu ya da değerleneceği bir gerçek" diyen dünyaca ünlü gayrimenkul danışmanı Evrim Kırmızıtaş Başaran, İstanbul'da değerlenmesini beklediği bölgeleri; Anadolu yakasında Bağdat Caddesi, Çamlıca, Tuzla, Sancaktepe ve Ataşehir, Avrupa yakasında ise Fulya, Bomonti, Şişli, Büyükdere caddesi, Çatalca, Arnavutköy, Bahçeşehir, Ispartakule ve Hoşdere olarak sıraladı.

Evrim Kırmızıtaş, "Üçüncü köprü ve üçüncü havaalanı İstanbul'da Tem'in kuzeyinin daha fazla değerlenmesini sağlayacak. Önümüzdeki on yılda ulaşım, sağlık ve eğitim yatırımlarının en iyi olduğu lokasyonlar fazla prim yapacak yerlerin başında gelecek" dedi.

İstanbul'dan gayrimenkul sahibi olanlar zarar etmez

Evrim Kırmızıtaş Başaran, yaptığı açıklamada, "Parasını ciddi bir şekilde değerlendiren bir çok müşterilerim var, kendileri gayrimenkul zengini... Malını riske atmak istemiyor, hayatını kira gelirleri ile idame ettiriyorlar. Gayrimenkul özellikle İstanbul'da hiçbir zaman zarar etmiyor, çünkü İstanbul 'un taşı toprağı altın ve çoğu gizli işadamları sadece gayrimenkul alış-satışı ile gelirlerini artırıyorlar.

Dar gelirliler konuta değil dükkana yatırım yapmalı

Arsanın her zaman geleceğe dönük bir yatırım olduğunu söyleyen Başaran, "Ticari olarak paranızı değerlendirmek istiyorsanız ev değil dükkan alın. Konutlar her zaman 30-35 yılda kira getirisini amorti eder. Ama kira getirili dükkan almanız hem çok daha kısa sürede konuttan daha hızlı amorti edecek kendisini hem de daha fazla kira getirisi getirecek" diye konuştu.