EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Konut yatırımcısının İstanbul'daki ilk tercihi Beylikdüzü

Son yıllarda İstanbul'un en hızlı büyüyen ilçelerinden biri haline gelen Beylikdüzü, yüksek yatırım değeriyle konut yatırımcısının gözü kulağı haline geldi.

Zamanında Osmanlı beylerinin ve padişahlarının yaz aylarında otağlarını o bölgeye kurdukları için zamanla Beylikdüzü ismini alan ilçe, son yıllarda İstanbul'un en hızlı büyüyen bölgesi oldu. Hal böyle olunca da tüm inşaat firmalarının bir an da yüzlerce projesine ev sahipliği yaptı. Peki Beylikdüzü nasıl bu kadar gelişti? Semerkant GYO A.Ş'nin Yönetim Kurulu Başkanı Enes Su, Beylikdüzü ile ilgili yatırımcılara bilgiler verdi.

Her bütçeye hitap ediyor

Bölgenin her segmentten alıcıya hitap ettiğini belirten Enes Su, "Yapılan araştırmalar sonucu, Beylikdüzü'nde son 4 yılda geniş yaşam alanları ve sosyal imkanlara sahip nitelikli ve markalı konut projelerinin hızla arttığı belirlendi. İnşa edilen sitelerde park, güvenlik, açık kapalı havuzlar, çocuk bahçeleri ve otoparklar yer alıyor. Bunların neredeyse tamamına yakını da büyük AVM'lerin çevresinde konuşlanmış durumda.

İlçede her gelir grubu için evler ve sosyal imkanlar bulunuyor. Bölgede ultra lüks villalardan sosyal olanaklara sahip nitelikli ucuz konutlara kadar farklı gelir gruplarına hitap eden projeler var" diye konuştu.

Ulaşım sorunu yok

"Beylikdüzü'ne ulaşım, ilçeye metrobüs hattının uzamasıyla rahatlamıştır" diyen Enes Su, "Avcılar-Beylikdüzü metrobüs projesinin açılması ile birlikte bölgede fiyat artışı hızla ivme kazanmıştır. Büyümenin en büyük nedenlerinden birisi de şüphesiz metrobüs ulaşımıdır" dedi. Enes Su, Beylikdüzü'nün her alanda yatırımcısına bir yılda yüzde 30 oranında kar sağladığını da vurguluyor.