EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Konut teşviklerinden 2 bin kişi yararlandı

Türkiye genelinde hem devlet hem de özel sektör eliyle başlatılan konut seferberliği kapsamında 2 bin konutun satışı gerçekleşti.

Türkiye genelinde hem devlet hem de özel sektör eliyle başlatılan konut seferberliği kapsamında 2 bin konutun satışı gerçekleşti.

  • Konut seferberliği kapsamında devlet eliyle;

  • Konut teslimlerindeki konut KDV bedelleri yüzde 18’den yüzde 8 seviyesine indirildi,

  • Tapu harç bedellerinin oranı ise binde 20’den binde 15 seviyesine indirildi,

  • Ziraat Bankası önderliğinde başlatılan konut kredisi faiz indirimi kampanyası kapsamında birçok devlet ve özel banka konut kredisi faiz oranlarını yüzde 1’in altına çekti.

KONUTDER, GYODER ve İNDER iş birliğinde ise,

  • Peşin konut alımlarında ve peşin borç ödemelerindede yüzde 20 net indirim uygulanıyor.

Tüm teşvikleri kapsayan yurt geneli konut kampanyaları başladıktan sonraki ilk 6 gün içinde 2 bin konutun satışı gerçekleştirildi.

Konut kampanyası kapsamında yüzde 20 indirime ek olarak yüzde 5 peşinat ve en az 60 ay yüzde 0,98 kredi faiz oranı ile konut sahibi olunabiliyor. Sunulan kampanyalar ile konut sahibi olmak isteyen ancak konut kredisi faiz oranlarının ve gayrimenkul fiyatlarının yüksekliğinden dolayı alımlarını erteleyen vatandaşların konut satın alması, son 3,5 yılda biriken konut stokunun eritilmesi ve bir süredir sıkıntılı günler geçiren konut sektörünün yeniden hareketlendirilmesi hedefleniyor.

Konutta 3 çatı kuruluşun 41’den fazla üyesi 150’den fazla konut projesinde yüzde 20 indirime ek olarak yüzde 5 peşinat ile yüzde 0,98 kredi faiz oranıyla konut satın alma imkânı sunuyor.

Konut seferberliğinin ilk 6 gününde 2 bin konut satıldı. Birçok vatandaş çok özel kampanyalardan fayda sağlayarak konut sahibi oldu. 2 bin konutun satılmasıyla sektöre yaklaşık 1 1,5 milyar lira arasında ciro rakamının ortaya çıkmasını sağladı.

Konutta yüzde 20 indirim kampanyası 15 Mayıs 2018 ile 15 Mayıs 2018 tarihleri arasını kapsayan 1 aylık sürede geçerli olacak.