EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Konut sektörüne verilen destek arttı

Toplumun tüm kesimlerini rahatlatacak adımlar atılmaya devam ediyor. Verilen teşvikler arasında konut sektörü de yer alıyor. Tüm detaylar haberimizde…

Toplumun tüm kesimlerini rahatlatacak adımlar atılmaya devam ediliyor. Vatan Gazetesi’nde yer alan habere göre; hayata geçirilen teşviklerle gelirler artacak, faturalar düşecek, borçlar kolay ödenecek, destekler artacak. Konut sektörüne verilen destek de devam ediyor.

Konut sektörü için atılan adımlar şöyle:

İNDİRİM UZADI

31 Ekim 2018’de bitmesi planlanan ancak yıl sonuna kadar uzatılması yönünde yeni bir karar alınan KDV oranlarını yüzde 18’den 8’e indirilmişti. İndirim uygulamasından faydalanarak 500 bin TL değerinde bir konut alanlar yüzde 18 KDV’lik KDV oranına denk gelen 90 bin TL yerine, indirimle 40 bin TL ödüyor. Bu durumda sadece KDV’den 50 bin TL kâr elde edilmiş oluyor.

İMARDA BARIŞ

Konutlardaki imar ve iskân sorununun çözülmesi için İmar Barışı uygulaması başvuruları 15 Haziran 2019’a kadar uzatıldı. Yapı Kayıt Belgesi bedeli ödemeleri için ise son gün 30 Haziran 2019 olarak belirlendi. 13 milyon yapıyı yakından ilgilendiren imar affı uygulamasına bugüne kadar 9 milyonu aşkın başvuru yapıldı.

BORÇLAR YAPILANDIRILIYOR

Vergi ve prim borçlarının yapılandırması ile birlikte milyonlarca kişiye yeni fırsat tanındı. Vergi borçlarına ilişkin yapılandırma başvurusunda bulunduğu halde 28 Aralık 2018 itibarıyla ödenmesi gereken tutarları süresinde ödemeyerek kanun hükümlerini ihlal eden vatandaşlara, borç tutarlarını, 28 Şubat 2019’a kadar ödemeleri için imkân sağlandı.