Keleş Center Airport
3 Ay Sonra Teslim
Keleş Center Airport İstanbul Avrupa / Küçükçekmece 440.000 TL - 1.400.000 TL Proje Detayı
Nef Çamlıtepe
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Çamlıtepe İstanbul Anadolu / Çekmeköy Proje Detayı
Babacan Port Royal
Hemen Teslim
Babacan Port Royal İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detayı

Konut sektörüne verilen destek arttı

Toplumun tüm kesimlerini rahatlatacak adımlar atılmaya devam ediyor. Verilen teşvikler arasında konut sektörü de yer alıyor. Tüm detaylar haberimizde…

Toplumun tüm kesimlerini rahatlatacak adımlar atılmaya devam ediliyor. Vatan Gazetesi’nde yer alan habere göre; hayata geçirilen teşviklerle gelirler artacak, faturalar düşecek, borçlar kolay ödenecek, destekler artacak. Konut sektörüne verilen destek de devam ediyor.

Konut sektörü için atılan adımlar şöyle:

İNDİRİM UZADI

31 Ekim 2018’de bitmesi planlanan ancak yıl sonuna kadar uzatılması yönünde yeni bir karar alınan KDV oranlarını yüzde 18’den 8’e indirilmişti. İndirim uygulamasından faydalanarak 500 bin TL değerinde bir konut alanlar yüzde 18 KDV’lik KDV oranına denk gelen 90 bin TL yerine, indirimle 40 bin TL ödüyor. Bu durumda sadece KDV’den 50 bin TL kâr elde edilmiş oluyor.

İMARDA BARIŞ

Konutlardaki imar ve iskân sorununun çözülmesi için İmar Barışı uygulaması başvuruları 15 Haziran 2019’a kadar uzatıldı. Yapı Kayıt Belgesi bedeli ödemeleri için ise son gün 30 Haziran 2019 olarak belirlendi. 13 milyon yapıyı yakından ilgilendiren imar affı uygulamasına bugüne kadar 9 milyonu aşkın başvuru yapıldı.

BORÇLAR YAPILANDIRILIYOR

Vergi ve prim borçlarının yapılandırması ile birlikte milyonlarca kişiye yeni fırsat tanındı. Vergi borçlarına ilişkin yapılandırma başvurusunda bulunduğu halde 28 Aralık 2018 itibarıyla ödenmesi gereken tutarları süresinde ödemeyerek kanun hükümlerini ihlal eden vatandaşlara, borç tutarlarını, 28 Şubat 2019’a kadar ödemeleri için imkân sağlandı.