EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Konut sektörü ikinci bir atağa hazırlanıyor

Konut sektörünün lider çatı kuruluşları KONUTDER, GYODER ve İNDER; Emlak Konut GYO ve KİPTAŞ desteğiyle yeni bir konut kampanyasına imza atıyor.

Gayrimenkulün üç büyük çatı kuruluşu konut sektöründe kaybedilen canlılığın geri kazanılması için yepyeni bir kampanya hazırlığına girdi. Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın desteğini alan üç çatı kuruluşu tarafından Eylül ile Ekim ayları arasında konut kredisi faiz oranlarının yüzde 0,95’e kadar çekilmesini sağlayacak yeni bir kampanyaya imza atılacak.

İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER), Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (KONUTDER) ile Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) sektörü canlandırmak ve ivme kaybeden satışları yeniden yükseltmek için güç birliği yapıyor.

Eylül ayında başlayacağı tahmin edilen konutta ikinci kampanya kapsamında konut kredisi faizlerinin yüzde 0,95 ile 0,98 seviyesinde çekilmesi planlanıyor. Ayrıca yüzde 20 olan peşinatların da yüzde 5 ile 10 arasına çekilmesi hedefleniyor. 120 ay vadeli konut satışını öngören kampanyanın Eylül ile Ekim aylarında geçerli olması bekleniyor.

KONUTDER Başkanı Altan Elmas, İNDER Başkanı Nazmi Durbakayım ve GYODER Başkanı Feyzullah Yetgin, Emlak Konut GYO Yönetim Kurulu Başkanı Ertan Keleş Genel Müdürü Hakan Gedikli ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım konutta ikinci kampanya hakkında görüşmek için bir araya geldi. Kampanyanın son şekli henüz netleşmedi.

Konutta ikinci kampanyanın detaylarının netleşmesi ve duyurulması için kontu sektörünün önemli temsilcilerinin birkaç kez daha bir araya gelmesi ve toplantılar sonucunda son bilgileri paylaşması bekleniyor.

Konutta ikinci kampanyanın 15 Mayıs ile 15 Haziran tarihleri arasında uygulanan faiz indirimi ve peşin ödemelerde yüzde 20 indirim kampanyasına kıyasla etki alanı daha geniş olacak. Çünkü özel sektöre devlet tarafından destek veriliyor. Bu kapsamda daha fazla proje satışa sunulacak ve fiyat çeşitliliği olacak.

İlk kampanyada kaybettiği itibarı hızlıca geri kazanan gayrimenkul sektörünün ikinci konut kampanyasıyla atağa geçmesi ve satışların ivme kazanması bekleniyor.