Nef Ormantepe
2 Yıl Sonra Teslim
Nef Ormantepe İstanbul Anadolu / Çekmeköy Proje Detayı
Avenue İstanbul
2 Yıl Sonra Teslim
Avenue İstanbul İstanbul Avrupa / Büyükçekmece 443.000 TL - 1.100.000 TL Proje Detayı
Self İstanbul
1 Yıl Sonra Teslim
Self İstanbul İstanbul Avrupa / Esenyurt Proje Detayı
Sinpaş Finans Şehir
2 Yıl Sonra Teslim
Sinpaş Finans Şehir İstanbul Anadolu / Ümraniye 475.000 TL - 3.000.000 TL Proje Detayı

Konut satışlarında geçen yılın rekoru kırılacak

Türk gayrimenkul sektörüyle ilgili analizde bulunan Coldwell Banker Türkiye Ülke Başkanı Dr. Gökhan Taş, “2016 yılında konut satışları rekor seviyeye çıkacak” dedi.

Türkiye'de konut satış fiyat endeksi ile kira fiyat endeksinde yükseliş trendi devam ediyor. Bu yükselişin sektörde büyüme trendinin göstergesi olduğunu söyleyen Coldwell Banker'in Türkiye Ülke Başkanı Dr. Gökhan Taş, Türkiye Konut Piyasası'na Genel Bakış Mayıs ayı verilerini değerlendirdi. Dr. Gökhan Taş, gayrimenkulün bu dönemde de en karlı işlerden biri olmaya devam edeceğinin bir kez daha görüldüğünü kaydetti.

Dünyanın bir numaralı gayrimenkul danışmanlık şirketi Coldwell Banker'in Türkiye Ülke Başkanı Dr. Gökhan Taş, söz konusu rapora göre satış ve kiralamada yükseliş oranlarının birbirine yakın şekilde arttığını belirtti. Dr. Gökhan Taş, geriye dönük üç aylık dönemde artış oranlarının satış ve kiralamada yüzde 5; son bir yıllık döneme bakıldığında da satış fiyat endeksinde yüzde 26'lık kira fiyat endeksinde yüzde 25'lik artış olduğunu ifade etti.

Sektörde güven ortamı tekrar sağladı

Konut sektöründe son dönemde özellikle satış alanında Antalya'da dikkat çekici bir artışın yaşandığının raporda da ortaya çıktığını söyleyen Taş, bu kentte son bir yılda fiyat endeksinin yüzde 29 oranında arttığını bildirdi. Taş, Antalya'yı sırasıyla Adana, İstanbul, Kocaeli, İzmir, Bursa ve Ankara'nın takip ettiğini söyledi. Rapora göre kira satış değişimlerinde ilk sırada yüzde 27 ile İstanbul'un yer aldığını belirten Taş, bunda hem Türkiye'nin hem de bölgenin en büyük iş ve finans merkezi olmasının etkisine dikkat çekti. Taş, satış endeksinde ilk sıralarda yer alan Antalya ve Kocaeli'nin kiralama endeksindeki artış oranlarına bakıldığında geride kaldığının altını çizdi.

Geçen yıl Türkiye'de 1 milyon 289 bin kişinin daha gayrimenkul sahibi olduğunu hatırlatan Dr. Gökhan Taş, yeni hükümetin kurulmasıyla birlikte sektörde güven ortamının yeni oluştuğunu kaydetti.