EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

"Konut satışında yeni bir rekor kırılması kaçınılmaz olacak"

Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu, yabancı yatırımcıya konut satışına yönelik düzenleme ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın istihdam seferberliği çağrısıyla ilgili konuştu

Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Hükümetimiz inşaat sektörünün çok daha iyi noktalara gelmesi için taleplerimizi hızlı bir şekilde değerlendirerek yürürlüğe koyuyor. 2017 yılı sektörümüz adına güzel gelişmelerle başladı ve devam etmekte. Yabancı yatırımcıların konut ve iş yeri satın almak istediklerinde katma değer vergisi ödemeyecek olmaları ekonomimize döviz kazandırmak için çok önemli bir adım. 2016 yılında 18 bin 189 olan yabancıya satış adedi, söz konusu iyileştirmelerle çok daha yukarıya çıkacaktır. 1 milyon dolar üzerinde gayrimenkul alanlara vatandaşlık hakkı verilecek olmasından sonra KDV muafiyetinin de gelmesi satışları ciddi şekilde arttıracaktır. Ancak inşaat sektöründe geçerli olan KDV düzenlemeleri konutla sınırlı kalmayarak iş yeri ve apart ünite gibi birçok birimi de kapsadığı taktirde yeni bir rekor kırılması kaçınılmaz olacaktır.

Kuzu Grup olarak, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın istihdam seferberliği çağrısına da sonuna kadar destek veriyoruz. Üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Sektörümüz adına ardı ardına gelen olumlu gelişmelerle beraber 2 milyon olarak açıklanan inşaat sektörü istihdam sayısı bu yıl yüzde 8 ila 10 oranında artış gösterecektir diye düşünüyorum."