EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Konut sahibi olmayan emekli kalmayacak

TOKİ 2018 yılında da diğer yıllarda olduğu gibi önceliği emekli vatandaşlara verdi. Emekli vatandaşlar için bu yıl 15 bin konut ayrılacak.

2015 yılından bu yana hükümet tarafından başlatılan konutlandırma seferberliği tüm hızıyla devam ediyor. Bu alanda çok önemli çalışmalara imza atan Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) yeni yılda da emekli vatandaşlar için sosyal konut üretimlerine hız kesmeden devam edecek.

2018 yılında emekli vatandaşa 15 bin sosyal konut

TOKİ Başkanı Ergün Turan tarafından yapılan açıklamaya göre 2018 yılında daha önceden hiç ev sahibi olmamış dar gelirli emekli durumundaki vatandaşlara 15 bin konut ayırılacak. 2015 yılında başlatılan çalışmalar kapsamında TOKİ tarafından üretilen konut projelerindeki dairelerin yüzde 25’lik kısmı sadece emeklilere özel olarak ayrılıyor. Bunun dışında tamamen emekli vatandaşlara verilmek üzere sosyal konut projeleri de üretiliyor.

Bursa’da emekliye özel 100 konutluk yeni proje

TOKİ tarafından üretilen bir projedeki konutların bin 100 adeti geçen yıl emekli vatandaşlar için ayrıldı. Son olarak TOKİ, Karabük ilinde binden fazla konutu emekli vatandaşlara verdi. Şimdi de TOKİ Bursa’da 100 konutluk bir projeye imza attı. Bu projede yer alan daireler de tamamen emekli vatandaşlara verilmek üzere tasarlandı.

Emekli vatandaşa ayda 300-400 liraya konut satın alma fırsatı

Emekli vatandaşlar TOKİ konutları sayesinde uygun taksitlerle ev sahibi olabiliyorlar. Anadolu’da yaşayan bir emekli vatandaş ayda 300 lira ile 400 lira arasında kira öder gibi taksitle alabileceği bir ev bulabiliyor. Güncelde TOKİ’nin internet üzerinden emekli vatandaşlar koşulları karşıladıkları taktirde kendi bütçelerine uygun konut bulmak da zorluk çekmiyorlar.

TOKİ’nin 2023 hedefi 1 milyon 200 bin konut üretimi

TOKİ Başkanı Ergün Turan, emekli vatandaşları konut sahibi yapmak için çalışmalarına hız kesmeden devam ettiklerini ve 2013 yılındaki sosyal konut üretimindeki hedeflerini 1 milyon seviyesinden 1 milyon 200 bin konut seviyesine yükselttiklerini duyurdu.